Zmrzlý piknik

Zahřát se, doplnit energii a hlavně se hýbat

Zmrzlý piknik
Vloženo Od  

Lenošivé povalování na piknikové dece je v zimě tak trochu mimo mísu. Buď vás bude studit sněhová peřina nebo budete vmžiku zablácení od hlavy až k patě. 

Vzpomínáte si na jarní bylinkový piknik? To byla pohoda. Podzimní sklízecí piknik pro změnu zářil všemi barvami. Ale co s tím zimním piknikováním? Tak je to tak trochu výzva, ale za zkoušku to stojí. 

Je potřeba se zahřát, doplnit energii a hlavně se hýbat. Venku na sněhu nebo i na blátě vám bude určitě chutnat. A to nejen na výletě. Vyzkoušejte někdy zimní snídani, oběd nebo večeři. 

Chcete-li si užívat hlavně jídlo samotné, věnujte více času domácí přípravě. Dobrodruhové se jistě rádi pustí do vaření na ohni. Nemusí to být hned napoprvé tříchodové menu. Velkou parádu udělá i čerstvě uvařený čaj z lístků máty nebo meduňky, která přezimovala na zahradě. A pak hurá, jde se hrát! Vyzkoušejte některý z našich jedlých nebo hravých nápadů.

ZIMNÍ CUKRÁRNA

Využijte mrazivých teplot a vyrobte si ovocná zmrzlá lízátka. Cukrování čerstvým sněhem povoleno. Tlupa Svobodné hry vám prozradí, jak na to.

PIKNIKOVÉ SÁNĚ

Nakoukněte k Veronice na blog Pesleří. V novém článku najdete výběr receptů na zimní zahřívací polévky, tipy, jak vše na piknik zabalit a elegantně přepravit a nechybí ani piknikové hraní.

HLADOVÉ MENU 

Divoká zvířata vyrážejí na zimní piknik každý den, ale najít něco kloudného k snědku začíná být na konci zimy náročný úkol. V naší nové hře zjistíte, čím si zvířata mohou nakrmit kručící bříška, když jsou krmítka nebo krmelce prázdné a podzimní zásoby už došly.

SVÁTEK ZIMNÍCH PIKNIKŮ

Pokračujeme v sérii vyhraných svátků, které vás vytáhnout ven. V pátek 2.3.2018 slavíme svátek zimních pikniků. Vyberte si některý z nápadů a přidejte se k oslavě.

VYSOKÁ ŠKOLA KOTLÍKAŘENÍ

Tajemní chlápci v kapucích ze Srbska vás zasvětí do tajů primitivního vaření na ohni. Vše je opravdové a minimalistické. Jejich videa jsou pastvou pro oči a uši. Žádná slova, jen zvuky krájení, míchání a vaření. Po pár minutách vám začne kručet v břiše a přejete si být v lese s nimi. Videa jsou delší, uvařte si čaj a kochejte se mistrovským kotlíkařením Almazan kitchen.

OUTDOOROVÁ KUCHAŘKA

Inspirujete se recepty Petry Pospěchové, která je venku jako doma. V knížce najdete několik desítek receptů, které se hodí jak na drsný zimní trek v rumunských Karpatech, tak na víkendový přechod českých či slovenských pohoří. Autorka věnuje samostatnou kapitolu také přípravě jídla venku na výletech s dětmi. Malou ochutnávku receptů najdete např. zde.

ZIMNĚ JARNÍ HLEDAČKA

Letos to vypadá, že si paní Zima rozdělila vládu s nedočkavým Jarem. Prozkoumejte, jak se příroda tváří na dva vládce na trůně, v hledačce, kterou pro vás připravila Irča na svém blogu Hrajeme si venku.

KDYŽ NA HORÁCH PRŠÍ

Nenadělilo vám počasí o jarních prázdninách na horách sluníčkovou pohodu? Nezoufejte, není vše ztraceno. U Jany na blogu S dětmi v báglu najdete tipy, jak dostat děti do deště a udržet je v suchu a také nápady na hry uvnitř, když už je to venku opravdu k nevydržení nebo vás přepadnou bacily.

VRŠOVICKÉ MOZAIKY

Sbalte sváču a vydejte se stopovat barevné mozaiky Radomíra Koláře. Iva, autorka blogu DIY projekty, trávila s dětmi letošní jarní prázdniny ve městě. Díky tomu vznikla venkovní hra, kterou si můžete stáhnout zde.

MATEŘSKÁ NA CESTÁCH

Láká vás výletování s dětmi ve větší partě? Martina a Alena pořádají pravidelné výpravy do přírody v okolí Prahy. V březnu se můžete přidat na výlet do Zookoutku Malá Chuchle. Více informací najdete na facebooku Mateřská na cestách.

S KNIHOU V TEPLÍČKU

Inspirujte se zasněženými příběhy plnými bílé radosti. Veronika, autorka blogu Princ a Večernice, pro nás připravila další bohatý výběr knih laděný do zimní nálady.

Další zimní tipy

1. Deník do divočiny

2. 24 zimních zážitků Jděte ven

3. Ohňové menu

4. Veverčí bojovka

5. Krmítko pod dohledem Učíme se venku

6. Bojovník Zmrazovač

8. Bílá peřina Svobodné hry

7. Tučňákova zahřívačka

8. Záhada zeleného batohu

Inspirace od vás 

Vymysleli jste nové hry a nápady na piknik? Napište nám vaše tipy, sdílejte zážitky ze zmrzlého pikniku na facebooku ve skupině Jděte ven komunita nebo na Instagramu s hastagem #zmrzlypiknik.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru