Sklízecí piknik

Barevné piknikování, sklízení a hraní

Sklízecí piknik
Vloženo Od  

Opravdu už je tady. Podzim v plné parádě. Letos si s námi trochu hraje. Myslím tím počasí, se kterým na nás hned zkraje vyrukoval.

Milý podzime, dovolujeme si tě upozornit, že ten obleček, ve kterém se venku promenáduješ, je listopadová róba. Ukliď si prosím ve skříni, abys našel svůj barevný a sluncem prohřátý plášť. 

Protože my si chceme užít podzimního piknikování. Ne, že bychom neuměli svačit na stojáka a oživovat prokřehlé prsty popíjením horkého čaje z termosky. Ale obrázek posezení na dece, uždibování podzimních plodů a chytání vitamínu D ze slunečních paprsků se nám líbí mnohem víc.

Sklízení v barvách

Pamatujete si na náš jarní bylinkový piknik? Byl nabitý zelenou energií, která nám pomohla nastartovat naše zazimovaná těla. Talíř z podzimního sklízecího pikniku bude zářit všemi barvami. Navíc kromě sběru jedlých plodů se nabízí bonus v podobě sklizně výtvarných materiálů. Těšíte se?

ŠÍPKOVANÁ

Vyzkoušejte šípky jako stavebnici pro nejmenší, je to hmatově i pohledově neuvěřitelně krásný materiál. Přebírejte, přesypávejte, přendávejte… Jak šípky trhat, pojídat a co vše se s nimi dá dělat najdete u Veroniky na blogu pesleří.

ZIMNÍ ZÁSOBIČKY

Vytvořte si zásoby na zimu, jako to dělá nejoblíbenější „lesní opička“ veverka. Hledejte houby a oříšky, skliďte poslední várku zelených bylinek nebo si nasušte křížaly. Myslíte si, že víte o veverce všechno? Vyzkoušejte své znalosti a zahrajte si veverčí bojovku.

SPOLEČNÁ PRÁCE HROU

Sklízení, krájení, sušení a další podzimní práce, na kterých si děti pochutnají. 39.výzva Svobodné hry je plná nápadů do čeho se s chutí pustit.

DUŠIČKOVÉ ZDOBENÍ

Rádi si nosíte podzim domů? Plné náruče podzimního materiálu si přinesla domů Iva. Podívejte se na její blog DIY projekty, kde sdílí tipy na výrobu svícnů ze šípků, větviček buxusu a barvínku. Využijete je doma nebo třeba na dušičkovou výzdobu.

LISTY, LISTY, LISTY

Barvy, pohyb, vůně, tvary… Listí je příležitost. Justina a její smečka vás obdaruje nekonečným množství her a nápadů na téma list. Tak šup pro inspiraci na web Svobodná hra.

HRAČKY POZOROVAČKY

Představte podzimní nádheru novorozeňátkům. Na hrazdičku nad postýlkou přidejte šišky a další plody. Podívejte se, jak na to, na blog Hrajeme si jinak.

OVOCNÉ SLAVNOSTI

V sobotu 30. září opět ožije sad Na Klíčově Ovocnou slavností. Nebude chybět tradiční moštování jablek, komentovaná procházka po sadu ani série workshopů a seminářů, které prozradí, jak pečovat o ovocné stromy a zpracovávat ovoce. Zlatým hřebem slavnosti pak bude představení Šlapostroje – šlapací drtičky, kterou pořadatelé vymysleli a nechali sestrojit speciálně pro moštovací akce v pražských sadech.

VÝLETY S VŮNÍ PODZIMU

Podzimní výlety mají oproti těm letním trochu jiný rytmus, vůni a styl. Když počasí není zrovna výstavní, je dobré výpravy proložit nebo zakončit někde v teple. Taky je fajn, je-li po cestě k dispozici nějaký akční prvek (naučná stezka, hra nebo přírodní tělocvična). Od každého trochu najdete v článku s tipy na výletní místa, který pro nás připravila Jana z cestovatelského blogu S dětmi v báglu.

Další piknikové tipy

1. Deník do divočiny

2. 24 podzimních zážitků Jděte ven

3. Barevné škály podzimu

4. Co se (ne)vejde do jedné podzimní výpravy ven

5. Piknikování v přírodě 

6. Pomůcky do přírody

7. Chytrosti do kapsy

8. Záhada zeleného batohu


Inspirace od vás 

Vymysleli jste nové hry a nápady na piknik? Napište nám vaše tipy, sdílejte zážitky ze sklízecího pikniku na facebooku ve skupině Jděte ven komunita nebo na instagramu s hastagem #sklizecipiknik.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru