Piknikování v přírodě

Jak přijít přírodě na chuť a to doslova. Jíst na zemi je přísně dovoleno. Zážitek, za který dostanete od dětí plný počet bodů.

Piknikování v přírodě
Vloženo  

O čem hra je:
K teplým ročním obdobím určitě patří piknik v zeleni - protože v přírodě chutná dvojnásob. Užijte si posezení na dece v trávě s košíkem plným dobrot nebo dokonce s vlastnoručně nasbíranými plody.

Příprava: 

  • Plecháček nebo jiná nádoba na sbírání jedlých plodů
  • svačina s domova

Jak na to:
Vyrazte do lesa, do polí a luk a sbírejte do plecháčku všechno, co je za syrova jedlé. Slaďoučké maliny, jahůdky nebo ostružiny – to je dobrota! A co teprve když se zakousnete do borůvek! Čerstvě utržené lístkové oříšky taky chutnají báječně. Možná budete mít štěstí i na zajímavě aromatické plané jablka, hrušky nebo švestičky… Hotový lesní piknik!  Pak si už jen najděte příjemně rozehřáté kameny či písek k sezení, a pusťte se do hodování…

Určitě neuděláte chybu, ani když z batůžku vytáhnete doma připravenou svačinku a vše čerstvě nasbírané vám poslouží jako výtečný dezert.

Ptejte se:
Při jídle si s dětmi můžete povídat

  • o stromech a zajímavých rostlinách, které kolem sebe vidíte
  • o broucích, které objevíte u vašeho piknikového místa
  • o dalších jedlých plodech, které právě dozrávají

Tip navíc:
Najděte si pichlavé smrkové větvičky, ze kterých oloupete tenkou kůru – a máte dokonalá napichovátka na jednohubky. Zdatnější z vás si mohou vydlabat i lžíci. Ideálně z měkkého dřeva smrku nebo borovice. Kus pěkné březové kůry může posloužit jako miska nebo servírovací talířek.

Tip jak se ven vybavit: Mějte vždy po ruce pití a nějaký přísun energie. Děti potřebují jíst a pít častěji než dospělí, a pokud jim nenaplníte tyto základní potřeby, nebudou si pak tolik užívat aktivity a čas s vámi. Podívejte se na tipy zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru