O čem kurz je

"Dotknete" se přírody všemi smysly.

Pomocí jednoduchých aktivit budete po celých 14 říjnových dní postupně zkoumat přírodu v okolí svého domova, případně i na výletech, a to pomocí všech smyslů. Na dobrodružných výpravách přírodou se postupně dotknete přírody, abyste zjistili, co je měkké a co hrubé nebo třeba co je teplé a co chladné. Společně budete naslouchat přírodě, abyste vždy uslyšeli vše, co se kolem šustne. Své oči zaměříte na detail, abyste vždy viděli co nejvíce věcí. Řádně si potrénujete čuchometry, abyste ucítili všechny vůně podzimu. A v neposlední řadě ochutnáte dary podzimní přírody, kde jinde, než v přírodě!

Na každé téma budete mít minimálně dva dny, takže vše v klidu stihnete. Většina aktivit je nenáročná, zvládnete je třeba cestou ze školky nebo na procházce s dětmi. Na druhou stranu, pokud vás téma chytne, můžete se bavit a hrát si celé dny. Protože každému sedne něco jiného, vždy vám dáme na výběr z více nápadů. Někdo více pozoruje, jiný experimentuje, další zase nejraději tvoří, proto je nabídka tipů větší, ale to neznamená, že musíte stihnout všechno. Aktivitám se můžete věnovat i po skončení kurzu a klidně vás mohou provázet po celý rok.

Řekli o kurzu:

„Mám dva malé syny a ven chodíme každý den, ale to naše ven je hlavně kolo nebo řádění na hřišti. Nápady, jak jinak se v přírodě zabavit, mi prostě nějak chyběly. A když jsem dostala kurz k otestování, zajásala jsem, protože mi bylo jasné, že příští „jdeme ven“ budou zábavnější než dosud."

Martina + děti 3 a 1 rok

 

Hry pro vás a vaše děti!


Tunelování povoleno

| Seznamte se z největšími podzemními tuneláři

Sněhoví ufoni

| Vymodelujte si zakulaceného ufona z jiných světů a odpalte ho na průzkum ...

Ledová stavebnice

| Kostky z vody aneb jak si vyrobit zábavu, když je venku pod nulou.

Štěstí v hromadě listí

| Prosím udělejte nám obrovskou hromadu listí, my do ní budeme skákat jako ...

Vyvětraná lego auta

| Přidejte hračkám větrný pohon

Kameny v kapele

| Žádný kámen není tak starý, aby si nemohl zahrát ve vaší kapele. ...


Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.