O čem kurz je

Zimní radovánky se skřítky

Na 14 únorových dní se proměníte ve stromové skřítky a víly a pomocí jednoduchých aktivit budete postupně objevovat zimní přírodu. Hlavní téma celého kurzu jsou totiž Zimní radovánky se skřítky. Nemusíte se však obávat, že aktivity z kurzu jsou závislé na sněhu a ledu! Skřítkové vám ukáží a naučí vás jak využít krátké zimní dny a zabavit se pomocí veselých her potmě, nebo třeba jak stavět domečky z nejrůznějších přírodních materiálů od sněhu až po bláto a kamení. Zjistíte, že ač to někdy na první pohled nevypadá, příroda je i v zimě plná pokladů. Společně se skřítky si zahrajete i na detektivy a vydáte se po stopách zvířat. Vyzkoušíte si, jaké je to hledat si v zimě v přírodě potravu a vypravíte se i na netradiční zimní piknik. A ještě mnohem více.

Na každé téma budete mít minimálně dva dny, takže vše v klidu stihnete. Většina aktivit je nenáročná, zvládnete je třeba cestou ze školky nebo na procházce s dětmi. Na druhou stranu, pokud vás téma chytne, můžete se bavit a hrát si mnohem déle. Protože každému sedne něco jiného, vždy vám dáme na výběr z více nápadů. Někdo více pozoruje, jiný experimentuje, další zase nejraději tvoří, někdy je potřeba se zahřát pomocí pohybových her, proto je nabídka tipů větší, ale to neznamená, že musíte stihnout všechno.

Aktivitám se můžete věnovat i po skončení kurzu a klidně vás mohou provázet po celou zimu.

Řekli o kurzu:

„Mám dva malé syny a ven chodíme každý den, ale to naše ven je hlavně kolo nebo řádění na hřišti. Nápady, jak jinak se v přírodě zabavit, mi prostě nějak chyběly. A když jsem dostala kurz k otestování, zajásala jsem, protože mi bylo jasné, že příští „jdeme ven“ budou zábavnější než dosud."

Martina + děti 3 a 1 rok

Hry pro vás a vaše děti!


Jdi ven a najdi to

| I když máte stejné zadání, hra může dopadnout pokaždé úplně jinak.

Hostina pro ptáky

| …a příležitost pro malé i velké pozorovatele.

Hvězdná přání zimního slunovratu

| Tajná pošta do nebe

Když jsou si rovny noc i den, vyhoďte Moranu ven!

| Rozlučte se se zimou a přivítejte jaro.

Větrný rybodrak

| Vyrobte si malou rybku s hubou na vlně zavěšenou

Hurá do kaluží

| Jupíí prší, užijeme si cákání! Neexistuje totiž špatné počasí, ...


Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.