O čem kurz je

"Dotknete" se přírody všemi smysly.

Na 14 březnových dní se proměníte ve stromové skřítky a víly a zažijete venku naplno paní Zimu. Skřítkové vám ukáží a naučí vás jak využít krátké zimní dny a zabavit se pomocí veselých her po tmě a jak stavět domečky z nejrůznějších přírodních materiálů od sněhu až po bláto a kamení. Zjistíte, že ač to někdy na první pohled nevypadá, příroda je i v zimě plná pokladů. Společně se skřítky si zahrajete i na detektivy a vydáte se po stopách zvířat. Vyzkoušíte si, jaké je to hledat si v zimě v přírodě potravu a vypravíte se i na netradiční zimní piknik. A ještě mnohem více.

Na každé téma budete mít minimálně dva dny, takže vše v klidu stihnete. Většina aktivit je nenáročná, zvládnete je třeba cestou ze školky nebo na procházce s dětmi. Na druhou stranu, pokud vás téma chytne, můžete se bavit a hrát si celé dny. Protože každému sedne něco jiného, vždy vám dáme na výběr z více nápadů. Někdo více pozoruje, jiný experimentuje, další zase nejraději tvoří, proto je nabídka tipů větší, ale to neznamená, že musíte stihnout všechno.

Aktivitám se můžete věnovat i po skončení kurzu a klidně vás mohou provázet i další zimy.

 

Řekli o kurzu:

„Mám dva malé syny a ven chodíme každý den, ale to naše ven je hlavně kolo nebo řádění na hřišti. Nápady, jak jinak se v přírodě zabavit, mi prostě nějak chyběly. A když jsem dostala kurz k otestování, zajásala jsem, protože mi bylo jasné, že příští „jdeme ven“ budou zábavnější než dosud."

Martina + děti 3 a 1 rok

 

Hry pro vás a vaše děti!


Já a tma

| Když je tma kámoš, je to zábava

Mikrovýlet

| Výprava do fantastického světa, který nám leží přímo u nohou. ...

Tunelování povoleno

| Seznamte se z největšími podzemními tuneláři

Sněhoví ufoni

| Vymodelujte si zakulaceného ufona z jiných světů a odpalte ho na průzkum ...

Zahrát si piškvorky venku?

| Proč ne. A nejen ty, ale i spoustu dalších her.

Barevné škály podzimu

| Spočítat a pojmenovat všechny barvy a odstíny podzimního listí, to je ...


Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.