Lampiónky

Plamen svíčky venku otevírá nové světy, atmosféru i tajemství.

Lampiónky
Vloženo  

Plamen svíčky venku otevírá nové světy, atmosféru i tajemství. Vyzkoušejte. Hra se světly svíček nejlépe funguje v kombinaci sníh, led a bezvětří. Oheň sníh rozzáří a vykouzlí jedinečnou podívanou. Pusťte se do zdobení a stavění na zasněžené zahradě nebo jinde venku. Vytáhněte lampičky, čajové svíčky, prskavky, postavte sněhový svícen. Nebo si vyrobte svůj vlastní lampión, s kterým můžete vyrazit večer po setmění na krátkou procházku. Bude to určitě skvělý zážitek.

Co budete potřebovat:

  • zavařovací sklenice
  • zdobení (barvičky na sklo, krepák nebo přírodniny, lepidlo)
  • provázek nebo vázací drátek

Připravte si čistou menší zavařovací sklenici. Takovou, abyste ji unesly a nebolely vás při tom ruce. Sklenici buď pomalujte barvičkami, nebo na ni nalepte různé tvary a obrázky vystřižené z krepového papíru. Okolo hrdla zavařovací sklenice obmotejte provázek nebo vázací drátek, který bude sloužit jako držadlo. Až lepidlo nebo barvičky na lampiónu zaschnou, vložte do něj svíčku. Jste připraveni na dobrodružnou procházku!

Sníh umožňuje zažít si hraní se svíčkami v relativním bezpečí (např. převrhnutou svíčku rychle uhasí), přesto buďte hlavně s menšími dětmi obezřetní. 

Zdobení lampionu zvládnou i ta nejmenší batolátka (od 1 roku). Stačí jim dát prstové barvičky a krásný lampión je na světě! Prstové barvy jsou zdravotně nezávadné a dají se snadno umýt. Délku držadla lampionu přizpůsobte výšce dítěte. Nemělo by být ani příliš krátké, aby se dítě nepopálilo, ani příliš dlouhé, aby dětem nepřekážel lampión při chůzi.

Tip: Vyzkoušejte Výlet potmě a přidejte k procházce s lampióny další hry a nápady.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru