Slavímeee

12 vyhraných svátků Jděte ven

Slavímeee
Vloženo Od   Tags: vyhrané svátky

Slavte s námi vyhrané svátky Jděte ven.

Užijete si u nich legraci a každý první pátek v měsíci vás dostanou ven. Vsadíme se s vámi, že s nimi vyhrajete nad nudou, špatným počasím nebo dokonce tmou.

2.2. Svátek nočních výprav

První svátek, který letos společně oslavíme, připadá na pátek 2.2. Ten den jsou i Hromnice a tak máme o důvod víc počkat si s oslavou až na večer. Jeden ze zvyků, který Hromnice provázel, bylo zapalování svíčky - hromničky, která se dávala za okno, aby bylo obydlí ochráněno např. před bouřkou. Tím klidně začněte a pak už hurá ven na noční výpravu. 

Nebo chcete vzít svíčku s sebou na výlet? Budou se vám hodit Lampiónky.


Noční výprava může mít mnoho podob 

Nechte se inspirovat ještě čerstvým Výletem potmě. Najdete v něm nespočet malý i velkých nápadů, jak se skamarádit s tmou. Zjistíte, jak se na výpravu vybavit, ale i to, jak si ve tmě pořádně zařádit. 


Někdy stačí jen malý krůček

Nemusíte na dlouhé noční výpravy. Pokud je jasno, vyjděte před dům pozorovat noční oblohu. Druhý den se pak můžete bavit malováním souhvězdí a vymýšlením jejich nových jmen. Koukněte na Hvězdy na zemi


Byli jste zážitkem okouzeleni?

Podělte se o něj s vašimi kamarády. Pošlete jim některou z našich zimních zážitkových pohlednic. Kromě pozorování noční oblohy je můžete nalákat třeba na zimní piknik, který budeme slavit příští měsíc.


A jaké budou další svátky?

Pište si diářů, kalendářů nebo mobilů:

2.3. Svátek zimních pikniků

6.4. Svátek skoků do kaluží 

4.5. Svátek kytkožroutů

1.6. Svátek bosých nohou 


Inspirace od vás

Jaká byla vaše oslava? Napište nám email, sdílejte zážitky z noční výpravy na Facebooku ve skupině Jděte ven komunita nebo na Instagramu s hastagem #svateknocnichvyprav.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru