Hvězdy na zemi

Natrénujte hvězdářské umění s křídou na chodníku

Hvězdy na zemi
Vloženo   Příloha ke stažení

Malý pes, Havran, Jednorožec, Fénix... Nalákejte děti na hvězdnou oblohu a pohádková jména souhvězdí. Nemusíte čekat na jasnou noční oblohu. Trénovat hvězdářské umění lze i ve dne, třeba na chodníku v parku. Až se večer na obloze objeví opravdové hvězdy, budou z vás vyškolení astronomové.

Příprava

  • křídy
  • kamínky
  • nákresy souhvězdí

Jak na to

Vemte si křídy, nasbírejte venku zásobu malých kamínků a najděte místo, kde můžete malovat křídou (chodník, terasa, cestička v parku). Nejdříve si vezměte na pomoc atlasu vesmíru z domácí nebo veřejné knihovny. Nebo si stáhněte nákresy, které jsme pro vás připravili s dětmi zde. Namalujte tvar souhvězdí křídou a místo hvězd použijte kamínky. Pak si zahrajte na hvězdáře a vymyslete svá vlastní souhvězdí, může být třeba ve tvaru oblíbeného zvířete nebo pohádkového hrdiny.

V zimě můžete vyšlapávat znamení ve sněhu nebo použít svíčky - pak budou souhvězdí skutečně zářit!

TIPY: 

  • Baví vás astronomická bádání? Můžete navázat pozorováním měsíce nebo vyzkoušet nápady s planetami z Učíme se venku.
  • Také by se vám mohla hodit Vesmírná krabice z Ani-Muku, kromě pomůcek na pozorování hvězd v ní najdete závěsný mobil se sluneční soustavou a potřeby na výrobu ufona. 

JDĚTE VEN fakta: Rozvoj kreativity u dětí zajisté souvisí především s vhodnými činnostmi, které kreativní přístup podporují, a tedy i s výbavou a schopnostmi jejich průvodce. Přečtěte si o dalších výhodách pobytu venku zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru