Hurá do kaluží

Jupíí prší, užijeme si cákání! Neexistuje totiž špatné počasí, když sebe i děti správně obléknete.

Hurá do kaluží
Vloženo  

O čem hra je:

Ke skákání v kalužích děti opravdu nemusíte motivovat, kaluže totiž děti přitahují jako magnet. Najít dnes pořádnou kaluž, to může být ve městech s opravenými chodníky a cestami opravdová výzva. Nebojte, děti vám ochotně v hledání pomohou a někdy jim k vyblbnutí stačí opravdu málo.

Hry v dešti a kalužích jsou vítanou zábavou za každého počasí. Například na konci zimy, kdy přišla obleva a zimní radovánky už nejsou v kurzu. V létě jsou zase honičky mezi kapkami deště báječným osvěžením. Výjimkou jsou bouřky, to s dětmi raději ven nechoďte

Příprava: 

  • holínky, gumové oblečení, deštník
  • náhradní oblečení                      

Jak na to:

Hledejte největší kaluž nejblíže vašemu domovu. Když ji najdete a nebude kolem velký provoz nebo jiná omezení, pusťte se do řádění!  Děti nebo i vy můžete kaluž nejprve procházet a hledat nejhlubší místo. Pak se pusťe do probíhání, skákaní hledání místa, kde to nejvíc cáká. V zimě lze i rozlamovat zbytky ledu.

Nebojte se, jste blízko domova. Když jsou děti v pohybu, rozhodně nezmrznou a neprochladnou. Stojí to za to, stačí si užít 15 – 20 minut. Řádění můžete strategicky nechat na závěr procházky. Samozřejmě počítejte s tím, že některé děti se do kaluží pustí s nadšením hned, jiné budou vše chvíli jen pozorovat.
Pokud se s dětmi dohodnete a umožníte jim prozkoumat kaluže a vlhko, když jsou vhodně oblečené a vy máte čas a trpělivost si vše užít s nimi, nebudou mít už tak velkou potřebu probíhat kaluže, když vyrážíte za babičkou na narozeninovou oslavu či na koncert.

Tipy navíc:

  1. Uspořádejte taneční soutěž s deštníkem mezi kapkami deště
  2. Použijte kaluž jako zrcadlo
  3. Můžete měřit intentzitu deště, chytejte kapky deště např. do kelímku.

Tip jak se ven vybavit: Dobře zvolené oblečení je při pobytu venku základ pohody vašich dětí a tedy i vaší pohody. Další tipy zde.

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru