Říjnový svátek vás rozesměje

Pohrajte si s barevným listím dříve, než se promění v minulost

Říjnový svátek vás rozesměje
Vloženo Od  

5. 10. Svátek listohraní

V pátek začíná velký podzimní mejdan! Jdete ven?

Podzimní rovnodenností nám oficiálně začal podzim a s ním přichází i řada radostí, které k němu patří. Jednou z největších, alespoň pro malé děti, je barevné listí, které začíná padat ze stromů. Nenechte se zmást názvem měsíce, stromy nemají kalendář a nečekají na listopad. Začínají shazovat svůj šat už v říjnu, čímž začíná jedno z nekrásnějších období plné veselých listohrátek. A co se dá s listy všechno dělat?

Zahrabte se do listí

Listí neúnavně padá a padá, dokud nejsou stromy docela holé. A díky zemské přitažlivosti padá kam jinam než na zem! Je ho tam už opravdu hodně? Skvělá příležitost se do něj úplně zahrabat. Schválně, komu toho bude koukat nejméně, vyhrál!

Hrabejte listí

Pro dospěláky možná povinnost a práce. Pro děti skvělá zábava, hra a příležitost, jak si zlepšit své motorické dovednosti. Jen pozor. Na hrábě zásadně nešlapat! Mohla by z toho být boule veliká, jako celá Afrika!

Skočte si do listí

Hrabali jste, hrabali a teď je z toho opravdu velká hromada? Tak to pro vás máme exkluzivní nápad. Prostě do ní skákejte třeba až doté doby, než jí celou budete muset hrabat znovu! O děti se nebojte, skočit do listí, je jako skočit do peřiny. A kolik radosti a smíchu bude kolem. Určitě to stojí za to!

Válejte se v listí nebo s ním házejte

A až nebude po hromadě listí ani památky, můžete se v něm alespoň pěkně vyválet......

...nebo ho vyhazovat do vzduchu a třeba ho i znovu chytat.

Tvořte z listí

Jestli jste se vyřádili do sytosti, můžete se zaměřit na klidnější aktivity a tvořit. Listí nabízí opravdu nepřeberné množství možností, jak s ním kreativně naložit. Co třeba využít ho jako střechu domečku pro skřítky?

Kdo rád výtvarničí, může vytvořit listovou frotáž, obtisknout nabarvené listy na papír nebo listy využít pro tvorbu postaviček.

Z listů se dají vytvořit i krásné „pouťové růže“ nebo třeba lucerničky z listí ZDE.

Ať už se rozhodnete pro cokoli, určitě si to s listím parádně užijete. Nezapomeňte, že slavit můžete celý měsíc nebo spíše do té doby, než listy zcela nezetlí.

Další inspiraci pro tvoření z listů najdete na webu Učíme se venku, kde najdete nápady na to, jak vytvořit listový patchwork, listové vitráže nebo omalovánky či si můžete udělat listové skřítky a vymýšlet o nich příběhy. Nebo zkuste Výzvu Listohraní na webu Svobodné hryCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru