Lucerničky z listí

Podzim je štědrý. Nadílka přírodních materiálů je tak bohatá, že vaše ruce nebudou vědět, kam dřív skočit.

Lucerničky z listí
Vloženo  

Šípky, hlohyně, kaštany, bukvice, žaludy, šišky a ty listy - ach ty barevné listy, jsou všude, nelze jim odolat. Svěží podzimní vzduch ve vás jistě probudí tvůrčího ducha. Přineste si domů podzimní náladu v podobě listové lucerničky. Návod je tak prostý, že během chvilky budete mít tolik lucerniček, že vám mohou posloužit i jako drobný podzimní dárek. Nebo spojte lucerničky do girlandy a tu pak můžete použít jako součást podzimní výzdoby.

Příprava:

  • Klubíčko vlny nebo provázek
  • Kousek zahradnického drátku nebo špejli na propichování listů
  • Barevné listy (nejlepší jsou javorové)

Jak na to:

Na jeden konec vlny navlékněte drátek jako jehlu, na druhý zauzlujte jeden stočený list jako zarážku a navlékejte list po listu. Posbírejte ty nejkrásnější listy v okolí. Lucerničky se dají navlékat i za pochodu, během podzimní procházky. Čím víc vás bude navlékat, tím delší girlanda vznikne. 

Tip jak se ven vybavit:  Cílem pobytu venku je především to, abyste si to společně užili. Důležité je, aby pobyt venku naplnil potřeby dětí: něco nového a neočekávaného v přírodě zkoumat, sbírat poklady, lézt po stromech, brouzdat se v trávě apod. Další tipy zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru