Dubnový svátek pomůže

Svátek jarních úklidů

Dubnový svátek pomůže
Vloženo Od  

5. 4. Svátek jarních úklidů

Duben je už několikátý rok považován za měsíc jarních úklidů. Mnozí z nás uklízejí venku pokaždé, když najdou něco, co do přírody nepatří. V dubnu máme možnost svoji snahu zviditelnit a přidat se v sobotu 6. 4. k akci Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Nejlepší by ale bylo, kdyby nebylo co uklízet! A proto nezapomeňte vzít s sebou děti. Vidět ten nepořádek, uklízet ho a k tomu si o tom všem povídat, to je jistá naděje, že časem vyroste generace, po které nebude potřeba uklízet. Takže čím víc dětí, tím lépe. A jak pro ně udělat úklid venku zábavnější? Zkuste některý z našich nápadů a bavte se při jarním úklidu.

Jarní úklidová koulovačka

Letošní téma celorepublikové akce Ukliďme Česko jsou pneumatiky. Trochu velké na úklid s dětmi. Ale to nevadí, uklízí se stejně všechno. Zkuste posbírat plastové síťky, které zůstaly po lojových koulích všude na keřích a stromech. Když se před tím kouknete na web na naši novou hru Jarní úklidová koulovačka zažijete spoustu legrace.

Lov na odpadlíky

Koukněte se na starší hru Jděte ven a vyzkoušejte hru Na odpadlíky. Vyrobte si čelenku a kopí a zahrajte si indiánskou bojovku. 

Boj s nepřátelskou armádou

Už máte větší děti? Nebo sice malé, ale na indiány si zrovna hrát nechtějí? Co takhle boj proti nepřátelské armádě. Odpadky jsou miny a granáty, které venku nepřátelská armáda nastražila a jen vy máte kouzelné pytle, které je můžou zneškodnit. Ale pozor! Nepřítel čeká za každým „rohem“!

Zachraňme vodní svět

Vezměte dětem potápěčské vybavení a zahrajte si na záchranáře vodního světa. Cestou si můžete povídat o tom, proč odpadky a zejména plasty v přírodě škodí. Nejvíc se dnes mluví právě o znečištění moří, a tak si děti ve své fantazii mohou představit les nebo řeku jako moře a zachránit ho od odpadků.

Pokud je ve vašem okolí nějaká řeka, určitě na internetu najdete, kdy je akce na její čištění a můžete se do ní s dětmi zapojit.

Nakrmte pytle

Vyrobte si předem tašky s různými nápisy – Plastožrout, Kovožrout, Všežravec,… Pak už stačí venku jen malinko vrčet, jako, že všem těm žroutům kručí v břiše a je potřeba je nakrmit.

Vyčmuchejte odpad jako…

Rozdělte si role. Každý může být nějaké zvíře. Někdo pak bude odpadky vyčmuchávat a vydá domluvený signál, jakmile něco vyčenichá. Další rychlé zvířátko okamžitě přiběhne s taškou. A tašku s odpadem pak ponese nějaké silné zvíře. Když si role děti párkrát prostřídají a vymyslí si pokaždé jiná zvířátka, tak jim úklid rychle uběhne.

A nezapomeňte, že čím větší parta se do úklidu zapojí, tím to bude děti nejen víc bavit, ale také bude sesbíráno víc odpadu!

A pokud byste se chtěli s dětmi přesvědčit, že některý odpad se opravdu jen tak lehce v přírodě nerozloží, založte si vlastní hřbitov odpadků.

Za nápady děkujeme tlupě Justiny DanišovéCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru