Zimní procházková hledačka

A proč musíme ven? Nastartujte zvídavost dětí pátrací výzvou.

Zimní procházková hledačka
Vloženo   Příloha ke stažení

Je zima, ale není u vás zrovna sníh? Všude jen bláto, ven se nechce. Co teď? Vezměte si na pomoc hledačku a zkuste vyrazit ven objevovat okolní svět. 

Tato univerzální hledačka je použitelná během celé zimy.  Můžete ji hrát i v jiných ročních obdobích, stačí nahradit šípky hledáním jakýchkoliv čevených bobulí a vytrvat při hledání schovaných ptačích hnízd. Hurááá VEN!

Co budete potřebovat

  • seznam věcí k hledání 
  • chuť vydat se na průzkum

Ke stažení

Zimní procházková hledačka (pdf formát)

Jak na to

Vytiskněte si seznam hledačky, tento je zpracovaný včetně návodných fotografiíí - ideální pro zapojení menších dětí, které ještě neumí číst.

Před zahájením je vhodné si s dětmi popovídat o respektování přírodního prostředí. Při hledání pokladů v přírodě bychom se měli chovat citlivě, abychom ji svými aktivitami co nejméně ničili. Třeba když hledáme plody nebo květy rostlin, není nutné utrhnout celou rostlinu, stačí jen jeden jeden vzorek.

Hra příjde vhod jako motivace na procházkách nebo výletech, když se dětem nechce šlapat. Taky ji lze použít jako startér výletu, když se snažíte děti nalákat ven a jim se moc nechce.

Další varianty hry:

1. Přiřaďte každé věci ze seznamu bodové hodnocení podle toho, jak je složité ji najít. 
2. Místo sbírání pokladů pořizujte fotky. Tuto variantu uvítáte v oblastech s chráněnými druhy rostlin. 

Zdroj: Hledačku připravila Irena Šulcová, na jejím webu Hrajeme si venku najdete další tipy na hledačky a venkovní hry pro děti. Více informací o hledačkách si přečtete zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru