Zamilovaná příroda

Slavíme lásku hravě venku, protože Valentýn.

Zamilovaná příroda
Vloženo  

Oslavit lásku s radostí, pohrát si se symbolem srdce a prohřát tak sebe, své blízké i únorovou přírodu špetkou lásky. Za posledních několik let jsme vyzkoušeli různé způsoby, jak na srdce venku. Vyzkoušejte některý z našich jednoduchých tipů, jak si užít svátek lásky venku. A klidně se do toho pusťte kdykoliv, nemusí to být zrovna na Valentýna.

1. SRDCOVÝ VÝLET

Na procházce nebo na výletě zaměřte svoji pozornost na tvar srdce. Hledejte mezi kameny, v kůře stromů, v mechu, na rostlinách…Sami se budete divit, kolik srdcí najednou kolem sebe uvidíte.

 

2. ZAMILOVANÁ PSANÍČKA

Vymodelujte sněhové vzkazy na kmeny stromů v parku, v aleji nebo kdekoliv v přírodě.. Možná se váš nápad chytne a inspiruje ostatní kolemjdoucí. Představte si, jak by vypadal celý osrdíčkovaný les.

 

3. MALŮVKY S LÁSKOU

Vyvětrejte vodovky a vyzkoušejte malovat na sníh a led - srdce, vzkazy, příběhy, omalovánky. Sněhové malování se letos rozjelo i v Jděte ven komunitě. Jste-li na Facebooku, přidejte se. Díky Svobodné hře, za vyvětrání tématu.

 

4. SNĚHOVÉ BLUDIŠTĚ

Vyhlédněte si dostatečně velký prostor s neporušenou vrstvou sněhu a vyšlapejte mega srdce.

 

4. PTAČÍ ZOB V SRDCI

Máte doma silikonové formičky na muffiny ve tvaru srdce? Vyrobte ptáčkům jedlé ozdoby, máte to raz,dva. Nasypte do formiček směs do krmítek, přidejte provázek na zavěšení a zalijte např. kokosovým tukem nebo hovězím lojem. 

A nebo se s tím nemažte a vysypte to zobání rovnou do sněhu.

 

5. SRDCE ZE SUŠINY

Už vás nebaví vánoční věnec na dveřích? Vyměňte ho za rychlou, snadnou, recy výzdobu. Využijte sušiny, plevely, uschlé zbytky květin ze zahrádky a vyzdobte si dům sušenými srdíčky. 

 

6. ZAMILOVANÉ MÍSTO

Oslavte svátek lásky výletem na své oblíbené místo v přírodě. Ještě ho nemáte? Zkuste si jej právě dnes najít. Mělo by to být místo, kde se cítíte dobře, je pro vás něčím zajímavé a příjemné. Může být blízko domova, ať ho můžete často navštěvovat. Nebo si naopak zvolte vzdálenější kousek přírody, ať vás motivuje k pravidelným výletům. Tipy na celoroční pozorování oblíbeného místa najdete v Deníku do divočinyCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru