Štěstí v hromadě listí

Prosím udělejte nám obrovskou hromadu listí, my do ní budeme skákat jako do peřiny.

Štěstí v hromadě listí
Vloženo  

O čem hra je:
Mezi hlavní favority podzimu patří listí. Nápady na tvoření a hry s listím na nás vykukují z každého rohu, stačí si jen vybrat. Dokonce i společné hrabání spadaného listí lze jednoduše proměnit v rodinnou hru. Pokud máte to štěstí, že na vaší zahradě roste hned několik vzrostlých stromů, bude hromada = zábava o to větší.

Příprava:

  • Spadané listí a hrábě

Jak na to: 
Vyberte si vhodné místo pro extra velkou hromadu listí a dejte se do hrabání. Děti se rády přidají, pokud budou předem vědět, co bude jejich odměnou. Až bude hromada dostatečně velká, můžete se pustit do skákání.

Další nápady

  • Hromadou suchého listí se dá prolézat jako tunelem
  • Vytvořte listovou spirálu nebo bludiště
  • Zasypte se listím nebo se v něm schovejte
  •  Obraťte chomáč listí, které už na zemi nějaký čas leží – nejspíš uvidíte utíkající hmyz a jiné drobné organismy. Listy jim totiž poskytují potravu a přístřeší. Najděte na zemi ležící listy z minulého roku a podívejte se spolu, jak se začínají rozpadat/rozkládat. Tyto staré, shnilé listy obohacují půdu o živiny, díky nimž potom porostou další rostliny.

Ptejte se:

  1. Proč se spadané listí tak pěkně zbarvuje? Pomocníka ve formě infografiky najdete zde.
  2. Jak příroda využívá spadané listí?
  3. Znáte zvířata, která si v podzimním listí dělají pelíšky k přezimování?

Jděteven.cz fakta: Děti, které se pravidelně delší dobu pohybují venku v přírodě, jsou odolnější, méně často a kratší dobu nemocné, především méně často nachlazeny. Podívejte se na další fakta zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru