Můj atlas mraků

Jen si lehnout do trávy a pozorovat plující galerii na nebi.

Můj atlas mraků
Vloženo  

Někdo sbírá kameny, jiný známky, ale co mraky, dá se z nich taky udělat sbírka? Při vytváření atlasu mraků se moc nenadřete. Dokonce se u toho můžete válet na dece. Podívejte se na nebe a sledujte mraky nad sebou. Nalaďte na ně svou představivost. Jaká zvířata, rostliny nebo věci na nebi běhají a rostou? Možná se nad vámi právě valí mořská vlna nebo hoří divoké ohně z červánků? Všechno je povoleno, v jednom mraku může každý vidět něco jiného a vůbec nevadí, když se neshodnete. Nejlepší objevy vyfoťte a máte základ pro svůj osobní atlas mraků.

Co budete potřebovat:

  • foťák
  • barevnou tiskárnu a papíry
  • euroobaly nebo laminovací folii
  • desky na atlas
  • děrovačku
  • fix na tabulku
  • hadřík

Na výletech nebo při odpočinku na dece vyfoťte zajímavé tvary mraků. Zapojte do focení i děti, budou rády součástí procesu. Možná vás překvapí svými nálezy. 

Nakopírujte si obrázky např. do Wordu, vždy po 2 fotkách na jednu stranu. Vytištěné stránky vložte do euroobalů nebo je zalaminujte. Nechejte děti vytvořit titulní stranu atlasu nebo použijte naši předlohu. Tu najdete ke stažení na konci návodu.

A pak už jen hledejte tvary v obrázcích. Zapojit se může celá rodina. "Doodlování" (čmárání) na mraky vám půjde mnohem lépe, než kreslení na prázdný papír.

Je to o radosti z tvoření - kreslete a mazejte svá díla do nekonečna. Možná vám vznikne v mracích napínavý příběh nebo komiks.

Vezměte si svůj atlas na cestu vlakem, do čekárny u lékaře nebo na pláž k moři. Vyzkoušejte také nebeskou galerii v našem ateliéru výtvarníka. Bavte se s mraky!

Ke stažení

Atlas mraků (pdf s fotogalerií)

Bádejte o mracích: Chcete se ponořit do studia mraků a oblaků? Jste učitel/ka nebo máte domácí školu? Stáhněte si vypracovanou lekci Mraky, mráčky, mračouny z badatelského programu GLOBE.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru