Lesní střelnice

Tref se šiškou, vyhraj trofej!

Lesní střelnice
Vloženo   Tags: šišky les

Šiškami do stromů už se asi někdy strefoval každý. Co to ale tentokrát pojmout trochu jinak a vytvořit si venkovní pouťovou střelnici? Budeme potřebovat místo, kde je dostatek šišek a v okolí dost terčů – nejlíp se na to hodí dostatečně blízko rostoucí stromy.

Budeme potřebovat: 

šišky, stromy a přesnou mušku

Jak na to?

Ke každému terči (stromu) připravíme nějakou odměnu – trofej, kterou si odnese ten, kdo se do stromu trefil. Na pouti se střílejí papírové květy, v přírodě můžeme mít květy opravdové (samozřejmě jen pokud jich je v okolí dost). Můžeme také uplést věnečky, připravit drobné přírodní ozdůbky, které si dobrý střelec bude moct vetknout za klopu, nebo posbírat zajímavé přírodniny. Jistě vymyslíte spoustu vlastních nápadů.

Na hledání a výrobu trofejí si můžeme nechat klidně víc času -  je možné, že tato přípravná fáze bude děti bavit víc, než samotné „střílení“. Můžeme je také na “lesní střelnici” navnadit už během výletu a  trofeje je nechat sbírat a připravovat cestou.

A pak už hurá: je tu pouť a jdeme na střelnici. Domluvte se, odkud se bude „střílet“. A jestli budou mladší třeba blíž nebo budou mít více pokusů. Je dobré se střídat po malém počtu ran, aby někdo nestihl vystřílet všechny trofeje dřív, než dostanou šanci ostatní.

Není nutné porovnávat, kdo vyhrál kolik trofejí. Ostatně možná je stejně nejhezčí vystřílet třeba kytičku pro někoho jiného. Zkrátka jako na pouti :-)Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru