Les dvojitě

Posilovna pro vaši dobrou paměť a ostříží zrak. Není se čeho bát, chce to jen pekelně se soustředit!

Les dvojitě
Vloženo  

O čem hra je:
Jde v podstatě o jednoduché hledání dvojice k předmětům, které lze najít v přírodě. Vtip je v tom, že vybrané přírodniny sami v terénu nasbíráte a dětem je na začátku hry na malou chvíli ukážete. Úkolem dětí je, aby si co nejvíce předmětů zapamatovali a pak je do určitého časového limitu v okolí našly a přinesly. Hru si můžete zahrát třeba při svačinové pauze na výletě.

Příprava:

  • Šátek nebo cokoliv jiného, čím zakryjete předměty, které budou děti hledat.

Jak na to: 
Nasbírejte v terénu cca 10 přírodních předmětů, vyskládejte je na zem a přikryjte je šátkem. Přivolejte děti a nejdříve jim vysvětlete o čem hra je.  Pak odkryjte na pár desítek vteřin šátek  a dejte dětem prostor, aby si co nejvíce předmětů zapamatovali. Poté sbírku objektů opět zakryjte a vyšlete děti na lov.

Po uplynutí času na hledání (5–10 min) se všichni opět shromáždí u šátku. Vytahujte jeden objekt po druhém a o každém z nich si můžete říct nějakou zajímavost (cílem hry není podat výklad, jen zmínit, co jsme to vlastně našli). Děti si mezitím kontrolují, jestli našly správnou dvojici.

Vyhrává ten, kdo našel nejvíce dvojic.

Ptejte se:

  1. Co mě při pátrání překvapilo, zaujalo?
  2. Bylo pro vás obtížné předměty najít?
  3. Pozorovali jste nějaký rozdíl mezi hledáním prvního předmětu a předmětu posledního? V čem byl ten rozdíl?

Jděteven.cz fakta: Blízkost přírody i pouhý výhled na přírodu nebo přítomnost pokojové zeleně pomáhají snížit stres. Prostředí zeleně vytváří u dětí určitý psychický nárazník, který pohlcuje šoky na jejich cestě životem a pomáhá jim zachovat psychické zdraví i přes nelehké životní situace.Podívejte se na další fakta zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru