Víkendová offline dieta

Buďte méně online a více venku, je to radost.

Víkendová offline dieta
Vloženo Od  

Namixovali jsme pro vás super detoxikační kůru, která rozveselí celou vaši rodinu a naplní vaše dny báječnými zážitky v přírodě.

Nic vás to nebude stát, nic k tomu nepotřebujete a můžete začít hned teď!

2:5 offline dieta je perfektně vyvážená. Na celé 2 víkendové dny se odlogujete, odpojíte a vypnete elektronické mazlíčky (televizi, počítač, telefon, ipad …), které vás drží v online světě. Místo toho vyrazíte v sobotu i v neděli alespoň na hodinu ven.

Offline platí celodenně, i když se vrátíte domů z výletu, tak nic nezapínejte a nikam se nepřipojujte. Zírání do obrazovek je plně nahraditelné. Spolehlivou alternativou může být například společné vaření, čtení knih nebo hraní společenských her.

Opravdu to venku funguje?

Pobyt na čerstvém vzduchu prospívá našemu tělu i duši. Příroda v nás probouzí chuť a radost ze života. Čistíte hlavu, tužíte tělo, budujete imunitu, pěstujete kreativitu…

Nevěříte? Chcete vědecké důkazy?

Máte je mít!

Buďte dětem příkladem, odhoďte zábrany a zapojte se do dětské hry. Podívejte se do zásobníku her, možná tam najdete inspiraci. Nebojte se, nemusíte pokaždé venkovní program dětem organizovat, možná budete překvapeni, jak rychle se dokážou zabavit samy. Soustřeďte se na obyčejné věci, sami hledejte zajímavé oblázky, zaposlouchejte se do zvuků lesa, povídejte si o tom, co kolem sebe vidíte. Možná zjistíte, že vás to stále baví a obohacuje. Pro děti jste vzorem a vaše chování budou opakovat, nebo se alespoň ujistí, že jejich touha objevovat svět všemi smysly je přirozená.

Už jste někdy podobnou offline dietu vyzkoušeli, nebo ji dokonce praktikujete pravidelně? Budeme rádi, když se o své zážitky s námi podělíte. Nechejte nám vzkaz, napište nám email, nebo pohlednici z rodinného výletu.

Buďte méně online a více venku!

Alice z JDĚTE VEN


 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru