Jak přelstít paní Zimu

Vykutálejte se z teplého brlohu, hrajte si venku a utečte zimě.

Jak přelstít paní Zimu
Vloženo Od   Tags: vybavení

Děti a zima venku. Je to podobné jako s červenou řepou, buď ji máte rádi, nebo ji nenávidíte. Záleží na tom, jak k tomu přistoupíte. Zda vám stojí za to hledat a zkoušet nové recepty, které oblibu řepy/zimy mohou zvýšit. Nebo se na to prostě vykašlete, řepu nenabízíte a v zimě zůstáváte doma. Bez řepy se dá obejít, ale zima je pekelně dlouhá a vám vrtá hlavou, jestli by se ten odpor přeci jen nedal překonat.

A my říkáme, pojďte do toho!

Když se dobře oblečete, naladíte a výpravu ven okořeníte hrstkou triků a tipů, půjde to.

1. JEDNODUŠE JDĚTE

Jasně, je zima, fouká vítr, mrzne, slunce je za mraky. Bylo by mnohem jednodušší zůstat zase doma, skládat puzzle nebo si pustit pohádku, že? Odolejte tomu pokušení, aktivujte svoji silnou vůli a s dobrou náladou vykutálejte děti z teplého brlohu ke dveřím.

Proč? Protože čerstvý vzduch a pohyb dělá tělu i duši dobře. Pár hodin venku vás nabije novou energií, dětem se do tváří vlije zdravá barva a svačina, kterou si dáte po návratu domů, bude chutnat přímo pohádkově. Příjemný bonus je, že dostatečně vyvětrané děti většinou večer padnou do postele o dost dříve, než když si hrají celý den vevnitř. No po pravdě, je dost možné, že i vám nebude dělat problémy usnout po večerníčku.

2. NASTAVTE SI SPRÁVNÁ OČEKÁVÁNÍ

Pamatujte na to, že zima přece jen pobyt venku trochu komplikuje. Má zpomalovací efekt na mnohé činnosti.

Co se pravděpodobně nestane: Ujdete společně ve svižném tempu 5 kilometrů, všichni budou celou dobu v dobré náladě a nikdo nebude nic potřebovat.
Co se určitě stane: Nejméně desetkrát si budete muset sundat rukavice, protože někdo bude potřebovat smrkat, někoho bude kousat šála, někomu zapadne sníh do bot, přijde hlad, žízeň a určitě se někomu bude chtít na záchod.

Přiměřeně nastavená očekávání vám pomohou být trpěliví a při nenadálých situacích si zachovat klid.

3. NABALTE VELKOU SVAČINU

Základem je teplý čaj, pár namazaných chlebů, energetické tyčinky a několik drobných sladkých pokladů. Připravte se na krizovky - ty nejlepší dobroty raději schovejte na závěr výletu nebo na situace, kdy všechny ostatní způsoby motivace zklamaly.

4. HRAJTE SI A UTEČTE ZIMĚ

Teplé oblečení je základ, ale pokud budete déle postávat, brzy vychladnete, bez ohledu na to, jak kvalitní boty a rukavice máte. Hýbejte se, vaše tělo začne hicovat jako naložená kamna. Dejte si Tučňákovu rozcvičku, zahrajte si na honěnou nebo uspořádejte zimní „olympijské hry“, prostě se zahřívejte pohybem.

5. KÁMOŠI TO ZAŘÍDÍ

Děti venku fungují mnohem lépe s kamarády než s rodiči. Remcání a špatná nálada zmizí jako mávnutím kouzelného proutku, nohy nebolí, nikdo si na nic nestěžuje. V partě se děti lehce zabaví samy a stává se, že vás do svých her ani nepustí.


A nezapomeňte na opakování! Děti si na pravidelné chození ven časem zvyknou.

Alice, JDĚTE VEN

PS: Jo, a nevzdávejte ani tu řepu, opravdu existuje řada skvělých receptů, které tento červený zázrak přírody promění v neodolatelnou pochoutku.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru