V pavučině babího léta

Nalaďte se na změnu sezóny v podzimní tónině.

V pavučině babího léta
Vloženo Od  

Polovina září utekla jako nic. Pomalu a jistě se dostáváme do rutiny každodenní školních a mimoškolních aktivit. 
Podařilo se vám vpravit do nového školního rozvrhu volný čas venku? 
Jsou to spíš minuty nebo dokonce hodiny? Možná to máte tak, že pracovní dny prosvištíte raketovou rychlostí a přírodu si užíváte plnými doušky až o víkendu.
Nebo jste ještě nezačali, protože jste měli plnou hlavu jiných povinností? Nezoufejte - začít lze kdykoliv, třeba DNES!

Připravte se na objetí kouzlem babího léta! Dozrávají poslední plody – jablka, hrušky,ostružiny, ořechy, šípky, rakytník...

Zadívejte se do krásy volně poletujících pavučin, které připomínají šedé „babské vlasy“. Věděli jste, že právě odtud pochází název tohoto období?

Vždycky mě dojímá, jak šikovně dokáže taková malá „breberka“ cestovat. Uplete si vlákno, a pak se nechá unášet teplým podzimním větrem. Během letu se pavouček na dalším vlákně spouští dolů a zaplétá se dohromady se svými „spolucestujícími“. Plachtí po tisících na nová místa. Odvážně se vydávají i nad moře. Vtipná jsou jména, která dali těmto osminohým dobrodruhům čeští zoologové. Jsou to slíďáci a běžníci, prostě rození průzkumníci…“, prozrazuje Bára Landová (lektorka programu LES VE ŠKOLE).

Na průzkumníky se můžete proměnit i vy! Vyzkoušejte si naši novou hru a vydejte se na MIKROVÝLET do světa, který nám leží přímo u nohou.  

Už jste někdy navštívili opravdové broukoviště? Jeden z prvních domků pro hmyzáky v Čechách najdete v zámecké zahradě v Lysé nad Labem spolu s včelovištěm a houbovištěm. Více o výletu zjistíte zde.

Další možnost, jak probudit v dětech touhu objevovat venkovní svět, jsou knihy. Podívejte se na výběr oblíbených hmyzích knih z naší knihovny.


 

A teď už opravdu jděte ven!

Alice z Jděteven!cz


P.S. Pokud se vám líbí tento příspěvek, pak by se vám možná líbil i náš newsletter. Je to jednoduché, přihlašte se k odběru a novinky Jděteven!cz vám budou chodit každý měsíc do vaší emailové schránky.

Neradi si kupujete zajíce v pytli, tak si newsletter nejdříve prohlédněte 
 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru