Srpnový svátek vás ukryje i ozdobí

Pokuste se zmizet nebo naopak zastrašit.

Srpnový svátek vás ukryje i ozdobí
Vloženo Od  

3.8. Svátek přírodního maskování

Nebýt spatřen!

Zásadou většiny bytostí žijících v přírodě je dokonale splynout s okolním prostředím. Ač to tak nevypadá, „tam venku“ totiž zuří permanentní boj a přežití často závisí na schopnosti ukrýt se před zraky nepřátel. Mnoho zvířat proto využívá různých způsobů kamufláže a ladí své masky do barev, které se v přírodě vyskytují nejvíce, nejčastěji do odstínů zelené a hnědé. Přírodní maskování však není jen doménou bytostí z říše živočišné. Mnohé bájné, pohádkové nebo i skutečné přírodní bytosti se od mistrů zvířat mnohé naučily a oblékají se a líčí tak, že je v přírodě můžeme jen stěží spatřit. Proměňte se v tento sváteční den třeba v divoženky, elfy, skřítky či pralesní indiány a namaskujte se tak, abyste splynuli s okolním prostředím.

Přírodní líčení a škraboška a je z vás pěkná divoška, nebo divoch!

Nalíčit se a zahalit svůj obličej není žádná věda! Stačí se namazat trochou bláta nebo si vyrobit škrabošku z kůry platanu, z lopuchu nebo z tvrdého papíru nabarveného blátem či trávou.

Co hodit na sebe?

Nejlépe se skryjete, vezmete-li na sebe oblečení přírodních barev, například béžové, hnědé, zelené, či khaki, popř. i černé. A ještě lepší bude, když si vezmete oblečení co nejméně a napatláte se blátem. Kamufláž můžete vytunit například za pas zastrkanou trávou nebo jinou planě rostoucí flórou.

Co na hlavu?

Nic, nebo věnec či čepec z listů, z trávy, ze svízele přítuly, z obilí, nebo i z květin, chcete-li se skrývat v rozkvetlé louce a hrát si na luční žínku.

Vystavit se na odiv!

Jste spíše extravagantní typ a být skryt prostě není nic pro vás? I tak se můžete do slavení zapojit a inspirovat se v přírodě! Opakem maskovacího zbarvení je zbarvení pestrobarevné, výstražné. Využívá ho velké množství živočichů, nebo třeba i indiáni, když jdou do boje. Ukazují tím jediné: „Na mě pozor! Jsem strašně nebezpečný!“. A když náhodou nejsem, je pro mě výhoda být barevný zrovna tak, jako ten, který nebezpečný je a ošálit tak svého nepřítele. Nezapomeňte však při výrobě vašich masek využít výhradně přírodniny a přírodní barvy. A jste-li spíše na to, nalíčit se a zatancovat si jako víla v ranní rose, zkuste líčení laděné do borůvkových nebo třeba rybízových odstínů.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru