Léto s pohádkou

Inspirativní a poučné příběhy, které vás vylákají ven!

Léto s pohádkou
Vloženo Od  

Většina dětí miluje krásně ilustrované pohádkové knížky. Většina rodičů se shodne na tom, že nejlepší pohádky jsou takové, které nesou cenné poselství a ponaučení, případně ty, z kterých se děti dozví něco nového. A právě takové jsou pohádky Daniely Krolupperové a Radomíra Sochy, které děti napínavě a hravě seznamují s přírodou okolo nás. Knihy nám doporučila, nafotila a popsala Jana Maxová, členka Jděte ven komunity a maminka dvou kluků ve věku 3 roky a 5 let. Všechny tituly jsou jen o něco málo větší než je formát A5 a nejedná se o žádné tlusťochy. Nemusíte se tedy bát sbalit si je s sebou do batůžku a číst si je třeba venku pod stromem.

Jde sem lesem

Napínavý příběh malého Toníka, kluka z města, který přijíždí za babičkou na prázdniny, zavede čtenáře spolu s Toníkem do lesa plného kouzelných skřítků, víl a tajemství. V každé kapitole se Toník seznámí s jednou léčivou bylinkou a jejím skřítkem. Na konci putování po lese, které je opravdu napínavé, je Toník úplně jiný kluk…

Zákeřné keře

Zlý černokněžník zaklel vílu Vincencii kouzlem. Její sestřičky víly rozplétají začarovaný věnec plný větviček jedovatých keřů, aby Vincencii zachránily. Jejich dobrodružství nás provede celou zámeckou zahradou. V každé kapitole se seznámíme s jedovatým keřem, který můžeme potkat v parku, zahradě nebo jen tak ve městě.

Rybí sliby

Černokněžník Mořemor kouzlem odnese mořskou panenku Helenku daleko od moře až k prameni horského potůčku. Helenka se při své cestě zpátky do moře setkává s živočichy a rostlinami, žijícími ve vodě nebo poblíž vody, a prochází si část přirozeného koloběhu vody. Po cestě Helenka sbírá rybí sliby. Každá ryba, se kterou se panenka potká, jí dá slib, že se vrátí do moře.

Mizící hmyzíci

V tomto příběhu se podíváme do Království růží, které postihlo zlé kouzlo. Růžový keř i celou zahradu musí zachránit malý Skřítek. Při cestě za záchranou se zblízka podíváme mezi stébla trávy a poznáme malé tvorečky, hmyzíky.

Všechny knihy čteme s kluky (5 let a 3 roky) a jsou z nich oba úplně paf! Z výše uvedených je naší nejoblíbenější knihou „Jde sem lesem“ a strašidelný rytíř Bolemil, jehož chřestění drátěné košile se nese celou knihou. Příběh pak napasujeme vždy na nejbližší kopec či zříceninu. V brzké době k nám doputuje i kniha Radomíra Sochy „Vílí býlí“ a možná, že v knihovně najde své místo i další z jeho titulů „Zhoubné houby“. Všechny zmíněné knihy ilustrovala Eva Chupíková a právě její ilustrace dělají knihy pro děti i dospělé tak atraktivní.

Chcete více inspirace na nejen letní čtení? Nenechte si ujít článek na blogu Veroniky Peslerové „Co čteme… knihy, které se do batůžku nevejdou“.



Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru