Rosteme venku - jarní kurz

Pojďte s námi venku povyrůst, na jaře to půjde snadno

Rosteme venku - jarní kurz
Vloženo Od  

Šli byste s dětmi ven, ALE

 • nemáte dost času? 
 • myslíte, že je to do přírody daleko? 
 • nevíte, co s dětmi venku dělat, a potřebujete inspiraci?
 • nechce se vám nebo nevíte, jak motivovat vaše děti? 
 • nemáte s kým sdílet vaše radosti i strasti spojené s chozením ven?  
 • chtěli byste se potkat s lidmi, kteří to mají podobně jako vy?

Máme pro vás jednoduché řešení, pojďte s námi VYRŮST VENKU v našem on-line kurzu pro rodiny. Načerpáte v něm energii z probouzející se svěží jarní přírody a společně s vašimi dětmi, skřítkem Sklíčkem a vílou Bavlnkou si vyzkoušíte:

 • jak v přírodě bádat, zkoumat, žasnout,
 • jak se bavit, společně si hrát a učit se,
 • jak vyrážet ven častěji, bez složitých příprav a náročného vybavení.

Napojíme vás na „signál“ přírody.

Řekli o kurzu:

„Aktivity jsou opravdu snadné, není potřeba se na ně složitě připravovat, stačí jen vykročit vstříc okolnímu světu a užívat si. Hravě to zvládne rodič i malé dítě. Vše máte připravené a naplánované, což určitě ocení méně kreativní rodiče."

Bára + syn 3,5 let

Ověříte si, že pobyt venku nám pomáhá a přináší radost pro celou rodinu!


Kurz je dvoutýdenní a startuje 16. dubna  2018

Kapacita kurzu je naplněna

Další kurz budeme otvírat na podzim 2018


O čem to bude?

Dvoutýdenní seznamka se sousedy z přírody v blízkosti vašeho domova.

Pomocí jednoduchých aktivit budete po celých 14 dubnových dní postupně objevovat přírodu. Hlavním tématem kurzu je seznamka se sousedy. Potkáte Mrňousky, seznámíte se s Kytkovými, budete pátrat po klanu Opeřenců, zaťukáte na Stromovy a nakouknete i do života generace Podivínů.

Na každé téma budete mít minimálně dva dny, takže vše v klidu stihnete. Většina aktivit je nenáročná, zvládnete je třeba cestou ze školky nebo na procházce s dětmi. Na druhou stranu, pokud vás téma chytne, můžete se bavit a hrát si celé dny. Protože každému sedne něco jiného, vždy vám dáme na výběr z více nápadů. Někdo více pozoruje, jiný experimentuje, další zase nejraději tvoří a staví, proto je nabídka tipů větší, ale to neznamená, že musíte stihnout všechno. Aktivitám se můžete věnovat i po skončení kurzu a klidně vás mohou provázet po celý rok.

Řekli o kurzu:

„Mám dva malé syny a ven chodíme každý den, ale to naše ven je hlavně kolo nebo řádění na hřišti. Nápady, jak jinak se v přírodě zabavit, mi prostě nějak chyběly. A když jsem dostala kurz k otestování, zajásala jsem, protože mi bylo jasné, že příští „jdeme ven“ budou zábavnější než dosud."

Martina + děti 3 a 1 rok

Proč by se měla moje rodina přihlásit?

Najdete cestu ven, načerpáte energii a radost v přirozeném prostředí pro dětskou hru.

Kurz je sestaven tak, aby u dětí i dospěláků podporoval zvídavost, chuť přicházet věcem na kloub, překonávat překážky, budovat svou odolnost, rozvíjet fantazii a kreativní hru. Během kurzu najdete cestu ven, ať už vaše rodina bydlí u lesa nebo ve víru velkoměsta. Načerpáte energii a radost z nadšení vašich dětí venku. A přesvědčíte se, že přirozené prostředí venku nabízí dětem ohromnou příležitost k rozvoji těla, hlavy i smyslů každý den.

Řekli o kurzu:

„Kurz mne podnítil k aktivnímu vyhledávání přírody v našem městském prostředí. Obohatil naši rodinu o společné zážitky a vrátil nás zpátky k podstatným, oflajnovým hrám. Předčil moje očekávání."

Věra + děti ve věku 8, 5 a 2 roky

Je kurz pro nás?

Aktivity jsou šité na míru rodinám, které jsou v objevování přírody začátečníky.

Kurz je cílen na týmy rodičů a dětí ve věku cca 3-6 let. Většina aktivit však zaujme i starší děti do věku cca 10 let, ty se mohou stát spoluhráči mladších sourozenců. Rodič má roli průvodce dětí a vůbec nemusí být expertem na přírodu. Užitek z kurzu mohou mít i zkušenější rodiny, které jsou venku jako doma. Nabízíme příležitost dívat se na známá místa z jiného úhlu a hrát známé hry jinak.

Řekli o kurzu:

„Jsem nadšená z celkové koncepce kurzu. Z toho, že přírodu kurz pojednává z mnoha směrů a jsou zde ukázány její různé podoby. Aktivity nejsou zaměřené jen znalostně, ale jsou i hodně smyslové, pocitové, prožitkové a to je pro tuhle věkovou skupinu moc fajn.”

Veronika + děti ve věku 8, 3 a 1 rok

Jak to bude probíhat?

Pravidelná komunikace emailem, materiály a pracovní listy v PDF a přístup do uzavřené facebookové skupiny. Kurz je dvoutýdenní a startuje 16. dubna 2018.

Před zahájením vás vybavíme materiály a pracovními listy v PDF v rozsahu 30 stran. Tím ale naše podpora nekončí. Pomůžeme vám projít hladce celým kurzem. Poskytneme vám podporu a motivaci, společně budeme překonávat případné překážky. Potkáte se s námi i s dalšími účastníky v uzavřené facebookové skupině Rosteme venku, kde budete moci sdílet vaše zážitky, fotky, radosti, ale i problémy a otázky, které vás budou na cestě kurzem potkávat. Jestliže facebook nemáte, nevadí, budeme s vámi pravidelně komunikovat e-mailem.

Je kurz ověřený?

Kurz jsme pilotovali s 200 účastníky v říjnu 2018.

Více informací o průběhu testování si můžete přečíst zde.

Co o kurzu říkají rodiny, které ho testovaly?

Řekli o kurzu:

„Pro mne je program Jděte ven velmi nápomocný v tom, jak děti vyhnat ven :) Naše děti jsou venku rády, to ano, ale také jsou rády doma (pocit bezpečí a mámina sukně). Super motivační program!” 

Jana + děti ve věku 4 a 2 roky

"Jde jen o to udělat ten krok a chtít. Společně se svým 3,5letým synem jsme poznávali okolní přírodu, zkoumali, pozorovali, naslouchali a relaxovali. Je to nenáročná forma učení, kdy si děti osvojí spoustu věcí, aniž by je člověk doma driloval nad knížkou.”

Bára + syn 3,5 let

„Kurz mi přinesl motivaci trávit více času s dětmi venku. Před kurzem jsme chodili jen na procházky a na hřiště, cílené aktivity byly výjimkou. Po kurzu máme zásobu nápadů na aktivity venku. Kurz naplnil má očekávání a dalo by se říci i předčil v množství aktivit. Děti i mě to moc bavilo.“ 

Zuzana + děti ve věku 5 a 3 roky


Jak se přihlásit a co za to?

Kurz je dvoutýdenní a startuje 16. dubna  2018.

Cena kurzu 250,-

Kapacita kurzu je naplněna

Další kurz budeme otvírat na podzim 2018

Za tuto částku dostanete

 • veškeré potřebné materiály v PDF (v rozsahu 30 stran),
 • podporu ve facebokové skupině i na e-mailu
 • a jako bonus vám věnujeme dobrý pocit, že jste se stali podporovatelem programu Jděte ven.

Platba probíhá převodem na účet, po přihlášení vám zašleme potřebné informace e-mailem.

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru