Minuty z přírody

Prodlužte si minuty z přírody na hodiny venku

Minuty z přírody
Vloženo Od  

Minuty v novém

Téměř stovka minutových spotů o nejpůsobivějších místech a unikátech české přírody, které připravilo Ministerstvo životního prostředí a vloni je odvysílala Česká televize, znovuožívá s novými internetovými stránkami www.minutyzprirody.cz.

Videa tvoří základ pro hodiny zážitků venku. Hlavním posláním tohoto projektu je nadchnout dospělé i děti pro pozorování a vnímání přírody ve svém okolí.

"Každý týden čeká na děti a jejich rodiče jedno video a nová netradiční hra nebo nápad, jak zažít venku dobrodružství a zábavu. Stačí minutová inspirace na těchto stránkách, aby pak rodiče s dětmi zatoužili prožít společně hodiny v přírodě." říká koordinátorka projektu Kristina Regalovová 


Jsme hrdými spoluautory 

Nápady na aktivity, které volně navazují na každé video vymýšlí tým, do kterého je zapojeno několik organizací a blogerů: Jděte venChaloupkySvobodná hraS dětmi v báglu, Učíme se venku, v průběhu projektu plánujeme přizvat ke spolupráci další. Alice Jirásková z Jděte ven prozrazuje:

"Záleží nám na tom, aby návštěvníci stránek Minuty z přírody našli vždy něco zajímavého, co mohou použít kdykoliv a kdekoliv." 

Ukázka Minuty a aktivity

Pokud sledujete s oblibou ptáky na krmítku, zkoušíte určit, kdo je kdo, zkuste sledovat víc. Třeba i to, kdo je tu „šéfem“, kdo se může najíst, kdy chce a ostatní vyhání. Kdo se jak pohybuje, kteří ptáčci jedí jen z krmítka, kteří slétají i na zem. Podívejte se na video o čápu černém a na tipy na rozverné ptačí hry ZDE.


4x více času u obrazovek než v přírodě

České děti průměrně tráví denně venku 1 hodinu 41 minut, oproti tomu u médií tráví 4 hodiny 14 minut, vyplynulo z nedávného šetření Nadace Proměny. A přitom paradoxně právě kontakt s přírodou dětem usnadňuje učení a přispívá k celkovému rozvoji jejich osobnosti, jejich kreativity, posiluje jejich fyzické, duševní i sociální zdraví. Proto je vhodné rozvíjet vztah k přírodě již od raného věku dětí.

Změňme to! Důvodů je více.


 

Zobrazit web

Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru