Hry a tvoření pro malá stvoření

Jděte ven v Kamýckém lese na Praze 12

Hry a tvoření pro malá stvoření
Vloženo Od  

V neděli 23. června 2019 proběhla v Kamýckém lese na Praze 12, v rámci programu Jděte ven, stopařská stezka a dílnička na výrobu „Větvánků“. Na pěti stanovištích se děti pomocí jednoduchých úkolů seznámily s životem lesních zvířat.

U maminky srnky“ děti k sobě přiřazovaly ta zvířátka, která patřila do stejné rodinky. To, že koloušek není malý srnec, mnohdy nepřekvapilo jen děti.

Také „U bystré lišky“ děti procvičily hlavičky, když se pokoušely určit, která stopa patří kterému zvířátku.

U mlsného divočáka“ děti procvičovaly zejména hmat. Jejich úkolem bylo po slepu určit potravu skrývající se na dně tajemného plátěného pytlíčku a přiřadit ji ke zvířeti, pro které je tato potrava typická.

U hladové veverky“ děti házely oříšky do košíčku, aby nakrmily hladovou veverku. Spousta ořechů v lese zůstala, a tak doufáme, že skončily v bříšku nějaké skutečné veverky!

U hopsajícího zajíce“ si děti vyzkoušely, zda doskočí třeba tak daleko, jako skokan, kobylka nebo blecha! Za každý splněný úkol děti dostaly razítko do herní kartičky.

Kdo nasbíral všech pět razítek, mohl se směle pustit do výroby Větvánků v naší improvizované lesní dílničce!

Při lesní rukodělné činnosti byla na rodiče a děti radost pohledět! Pod jejich rukama vznikaly i bez lepidla úplné skvosty!

Doufáme, že někteří Větvánci najdou své místo na nějakém hezkém výletním místě a zapojí se tak do projektu „Výlety s Větvánky“. Přidejte se i vy a pošlete nám svou Větvánkovu navštívenku nebo se vydejte některého z Větvánků navštívit!

Děkujeme za podporu Magistrátu hlavního města Prahy za podporu díky níž se uskutečnila i tato akce.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru