Hodina Země

Přijďte s námi oslavit Hodinu Země do Brna

Hodina Země
Vloženo Od   Tags: akce

Co to je Hodina Země?

Hodina Země je celosvětový happening zavedený Světovým fondem na ochranu přírody (World Wildlife Fund, zkráceně WWF) a koná se vždy poslední březnovou sobotu.Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – je signálem, že je třeba věnovat více pozornosti ochraně životního prostředí, zejména ochraně klimatu.

Hodina Země se letos koná 28.3. 2015 od 20:30 do 21:30 místního času. Pozitivní vlna tmy tak postupně oběhne celou planetu – začne na Fidži a skončí o den později na ostrově Samoa. Počátek historie Hodiny Země se datuje k 31. březnu 2007, kdy více než 2,2 milionu domácností a firem v australském Sydney vypnulo na hodinu svá světla. V roce 2013 se po celém světě se zapojilo na 6500 měst a společně s nimi zhasly stovky milionů lidí. V České republice akci podpořilo zhruba 140 obcí, 130 firem a tisíce jednotlivců. Akci podporuje řada památek, mezi jinými i Pražský hrad, Tančící dům, Vítkovické pece nebo Štramberská Trúba.

Zdroj informací: Wikipedia

Přijďte se námi naladit na Hodinu Země a to v pátek 27.3 2015 mezi 15 - 18 hodinou do obchodního domu Ikea, Brno. Na výtvarné dílně si vyrobíme papírové světlušky, které ve tmě doopravdy svítí. Až večer nastane Hodina Země, můžete se světluškami vyběhnout ven nebo je nechat proletět po zhasnutém pokoji.

Těšíme se na vás!
Alice Jirásková a Petra Bartoňková z Jděte ven

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru