Červencový svátek vás ochladí

Skočte do vody oslavit svátek živé vody

Červencový svátek vás ochladí
Vloženo Od  

6.7. Svátek koupání v živé vodě

V teplých červencových dnech je voda náš kamarád. Pomáhá nám zchladit naše rozpálená těla a hlavy, osvěží nás, pohladí a nejen malé děti vybízí ke hře a k bádání. Možná i proto se v červenci slaví mezinárodní den koupání v řece http://www.bigjump.org. Oslavte také s námi svátek koupání v živé vodě, tedy v řece, svěžím potůčku, jezeře nebo rybníku! Bude to zábava! Ale pozor, protože jde o svátek koupání v živé vodě, tak na bazén zapomeňte!

Nechte se zlákat vodou při západu nebo východu slunce

Pokud ve vás dříme duše romantika a chcete si užít vody s nádechem do zlata, vyzkoušejte koupání při východu nebo západu Slunce. Koupání při východu slunce po probdělé noci strávené udržováním ohně je i jedním z čarovných a očistných rituálů letního slunovratu.

 

Co zkusit "koupel" v ranní rose?

Vstali jste dnes brzy, ale koupání za východu Slunce nestíháte? Vyrazte ven bosky a projděte se v trávě, dokud sluneční paprsky nevysuší poslední kapky rosy. Brouzdání ranní rosou je velmi příjemné a osvěžující a má blahodárné účinky na vaše zdraví.

 

Klidně si ve vodě jen hrajte

Cachtání, cákání, šplouchání, skákání, bublání, stavění a jiné vodní radovánky milují nejen malé děti, ale i většina dospělých. A dnes jsou tyto radosti v podstatě vaší povinností, tak neváhejte a začněte balit plavky.

 

... nebo objevujte život

I malí a velcí badatelé si v živé vodě přijdou na své. Ve vodě mají své skrýše ryby, žáby i měkkýši, a navíc je plná různých bezobratlých mrňousků. Objevte rozmanitost vodní říše třeba u vás v rybníku. Jen tak lovte a pozorujte nebo jestli jste nestihli vyzkoušet aktivitu Život ve vodě v minulém díle minut z přírody, najděte si na ni čas teď https://www.minutyzprirody.cz/detail/cz/zivot-ve-vode.

 

A jaký bude další svátek? Sledujte nás a nechte se překvapit!Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru