Ani muk o zahradě

Krabice tajných pokladů – skvělé podhoubí pro vaši tvorbu.

Ani muk o zahradě
Vloženo Od   Tags: učíme se venku

Pamatujete si na Štěstí v krabičce? Když jsem byla malá, prodávalo se v hračkářství - překvapení v drobné krabičce. Vybavuje se mi korálkový panáček v různých barevných variacích. Možná tam byly i jiné věci, kdo to ví?

Krabice ANI-MUK to je jiná liga.

Obsahuje tři autorské tvořivé sety, které pojí jedno téma. Každý měsíc vzniká nová série Ani-Muku. Téma je tajné, proto název ANI-MUK. O to větší je překvapení, když si ho doma s dětmi rozbalíte. Set obsahuje všechny pomůcky, které dítě během práce potřebuje, a tak nevadí, že zrovna nemáte po ruce nůžky nebo kousek fešácké washi pásky. Ani-MUK je vhodný pro děti ve věku 6-11 let, ale s pomocí rodičů si tvoření si užijí i mladší děti.

My jsme si poprvé vyzkoušely březnovou verzi ANI-MUKU. Z indícií na facebooku jsem odhadla tajné téma, které si pěkně notuje s JDĚTE VEN.

Moje dvě malé píditelky (Jula 7 let, Maja 5 let) jsou do vyrábění a tvoření celé divé. Než jsme krabici rozbalily, naznačila jsem jim, o co jde. Taky jsme si musely vysvětlit význam sousloví ani muk. Jejich nadšení bylo tak velké, že tentokrát jim úklid pokoje zabral rekordně krátkou dobu (dala jsem to jako podmínku společného vyrábění). První dva projekty jsme stihly během hodinky před nedělním obědem. Děti postupovaly intuitivně od nejsnažšího projektu k nejsložitějšímu. 

Nejdříve si vybraly sázení semínek. Zaujala je miska z palmového listu, která byla určena na vypěstování řeřichy. Byly paf z toho, že se dá vyrobit miska z listu palmy. Logicky, ekologicky, pronesla mladší Maja na konto misky.

Pak přišlo na řadu vyrábění zahradního hlavolamu. Ten jsme měly hotový v cuku letu a hned jsme ho otestovaly.

Deník přírodovědce - poslední projekt z krabice, vyráběly holky už bez mé asistence. Vůbec jim nevadilo, že venku fučí vichr. Vystřelily s deníkem ven jako šipky a daly se na průzkum obyvatelů naší zahrady

Na závěr jsem s holkama udělala krátký rozhovor. Zeptala jsem se jich, co se jim nejvíce líbilo a jaké další téma by je bavilo.

Maja: Mě nejvíc bavilo to vyrábění, že jsme vyráběli společně.
Jula: Nejlepší byl ten deník a pak hlavolam, i když ten je pak složitější na poskládání.
Maja+Jula: Líbilo by se nám téma cukrárna s receptem na pečení a mohly by se šít muffiny a dortíčky a třeba papírový domeček jako cukrárna by se hodil.

A co baví na ANI-MUKU mě? Jsem nadšená z vymazlené grafiky. Oceňuji minimum plastového odpadu a maximální cit pro detail. Jediné, co bych mu vytkla, je rychlá návykovost. Takže, jaké bude další téma?

Alice z JDĚTE VENCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru