Zaplétaná

Tahle hra vás zaručeně protáhne!

Zaplétaná
Vloženo  

Vytvořte si hrací pole z listů a pokládejte končetiny na určená místa. Pravou nohu na dub! Levou ruku na javor! Za chvíli se pořádně zapletete - do spoluhráčů nebo sami do sebe!

Je to něco na způsob oblíbené hry Twister, jen nepotřebujete žádné pomůcky - vše najdete venku.

Jak na to:

  1. Nasbírejte si různé druhy listů: celkem 4-5 druhů, od každého druhu jeden až dva listy na každého hráče. Pokud děti ještě neumí listy rozlišit, je dobré zvolit velmi výrazné (odlišné) druhy nebo různě barevné listy.
  2. Na posekaném trávníku nebo jiném vhodném místě vytvořte hrací pole: Listy rozmístěte na čtvercovém území zhruba v podobných vzdálenostech od sebe. Nejvíc legrace si užijete při náhodném rozmístění - jen je dobré nedávat moc stejných listů vedle sebe, ale co nejvíc je promíchat.
  3. Hráči se rozestaví do startovní pozice - kolem hracího pole, a pak v domluveném pořadí říkají pokyny: jakou končetinu a na jaký druh listu ji umístit. Tedy třeba “Pravou ruku na javor!” Když to všichni provedou, pokračuje další. Samozřejmě na listy, na kterých už někdo rukou nebo nohou stojí, už si nikdo jiný stoupnout nemůže. Kdo nevydrží balancovat na propletených končetinách a spadne, vypadává.
  4. Pokud hrajete v malém počtu hráčů, můžete mít pravidlo, že se nesmí hlásit druh, od kterého už nezbývá dost listů pro všechny. Pokud je hráčů víc a počet listů se nedá snadno kontrolovat, může platit pravidlo, že na koho daný list nezbyde, může využít jakýkoli jiný druh.

Tipy:

  • Hlásit pokyny může i někdo jiný, kdo zrovna nehraje - např. vypadlí hráči. Neměli by ale nikomu nadržovat nebo dělat naschvály.
  • Hrát můžete i s jinými přírodninami - např. květy, pokud je jich v okolí hodně (např. pampelišky, řebříček...). Je libo masáž? Pak můžete zkusit zařadit třeba šišky, plody šípku, oříšky nebo kameny.
  • Pokud chcete hru využít jako příležitost k procvičení různých druhů listů, můžete si po několika kolech nasbírat zase nové.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru