Z květu na květ

Tajná mise do světa Mrňousků

Z květu na květ
Vloženo  

Jaro je v plném proudu! Hurá! Ptáčci zpívají, kytičky kvetou a radují se z nich nejen lidé, ale především hmyzí mrňousci - opylovači. Chcete na chvilku proniknout do jejich světa a zjistit, co se děje v trávě, a které rostliny jsou právě v plném květu? Zajímá vás, kde mrňousci bydlí, čím se živí, s kým se kamarádí a co celé dny dělají? Snadno je objevíte, když se na chvíli stanete jedním z nich.

Vyrobte si jednoduchá tykadla a zahrajte si třeba na včelu, čmeláka nebo motýla. Dívejte se chvíli na svět jejich očima. Kde byste se asi schovali před ostrým sluncem nebo před deštěm? Kam byste si zašli na jídlo? A jak byste se pohybovali? Odpovědi na tyto otázky a ještě mnohem více na vás čekají v encyklopedii zvané příroda. Pozor! Mrňousci už čekají na své nové kamarády, tak tykadla nasadit a let z květu na květ může začít!

Co budete potřebovat:

  • nůžky
  • čtvrtku
  • lepidlo
  • pastelky, vodovky, fixy nebo barevné papíry

Jak na to:

Ze čtvrtky vystřihněte pruh na čelenku, dostatečně dlouhý na to, abyste jím objali obvod hlavy. Poté ze čtvrtky vystřihněte tykadla. Pruh i tykadla můžete vybarvit nebo polepit barevnými papíry. Oba konce pruhu slepte tak, aby vznikla čelenka padnoucí přesně na hlavu. Na čelenku zepředu přilepte tykadla.

Na přípravu materiálu mírně náročnější, zato však bytelná tykadla vyrobíte také z plastové čelenky a z „chlupatého“ drátku. Zkuste se poohlédnout doma, možná najdete nepoužívanou čelenku k „upcyklování“.

Máte-li chuť pokračovat v objevování hmyzího světa, vyzkoušejte Průzkum v mraveništi.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru