Voňavka z přírody

Nachytejte vůni do kelímku a vyrobte si svůj originální přírodní parfém.

Voňavka z přírody
Vloženo  

Jak voní příroda právě teď? Vydává víc vůně meduňka nebo jehličí z borovice? A proč některé rostliny nevoní vůbec nebo naopak voní velmi odpudivě? Zkuste nachytat vůně z vaší zahrady, parku nebo lesa do kelímku a vyrobit si svůj originální přírodní parfém. Vaše čichové buňky se rády zapojí do pořádného tréninku.

Příprava:

  • papírová čtvrtka na výrobu kelímku, 
  • papír na poznámky,
  • tužka.

Jak na to:

Nejdřive si poskládejte papírový kelímek na míchání parfému (jednoduchý video návod najdete ZDE). Nechce se vám do skládání? Dobře poslouží i papírový sáček nebo obyčejný papírový nebo plastový kelímem. Na zahradě, v parku nebo v lese nasbírejte vzorky přírodnin, které zajímavě voní (např. listy bylinek, okvětní lístky kvetoucích rostlin nebo keřů, větvičky z jehličnatých stromů). Vždy si utrhněte jen malý kousek.

Vše smíchejte dohromady v kelímku nebo v sáčku a přivoňte si. Co vám vůně připomíná, jak by se mohl váš parfém jmenovat? Vymyslete název, přidejte popis a taky si napište tajný seznam přísad - psst nikomu neukazovat. Zapojte do výroby parfémů celou rodinu nebo kamarády, pak můžete hádat, jaké ingredience kdo použil.


JDĚTE VEN fakta: Děti pravidelně si hrající v zeleni hrají rozmanitější a na fantazii bohatší hry. Čím více možností přírodní prostředí a materiál ke hře nabízí, tím větší vynalézavost a kreativita se ve hře objevuje. Přečtěte si o dalších výhodách pobytu venku zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru