Bosonohá stezka

Nakrmte svá chodila zážitky na procházce bez bot.

Bosonohá stezka
Vloženo  

Je teplo? Zujte si boty a vyzkoušejte se projít naboso. Vyberte si místo, kde to dobře znáte a víte, že je to bezpečné. Po procházce si prohlédněte svá chodidla - jak moc jsou špinavá? Můžete je obtisknout na list papíru nebo do svého deníku. A pak se pusťte do své vlastní bosonohé stezky.

Příprava:

  • různé přírodní materiály např. oblázky, šišky, písek, seno, listí, větvičky
  • větší větve na ohraničení stezky ve volné přírodě
  • nádoby na sběr materiálů (hodí se např. papírové přepravky od zeleniny)
  • lavor naplněný vodou

Jak na to:

Nejdříve se vydejte na sběr přírodních materiálů. Připravte se na to, že sbírání vám zabere delší chvíli, materiálů bude potřeba větší množství. Stezku můžete vyskládat přímo na zem nebo materiály ponechat v přepravkách, které se pak dají jednoduše uskladnit pro další využití. Máte-li možnost udělat si stezku ve volné přírodě, využijte na ohraničení delší větve, ty rozložte tak, aby mezi nimi vznikl chodníček.  

Důležité je plánování. Jak se budou připravené materiály na stezce střídat? Co bude první, oblázky nebo šišky? A je dobrý nápad umístit na konec stezky lavor s vodou? V přírodě můžete zakončit stezku třeba v potoce. Hotovou stezku otestujte - vyzkoušejte ji projít se zavázanýma očima a nebo „vypněte i sluch“. Jaké to bylo? Své bosonohé zážitky zapište nebo nakreslete do deníku.

Tip navíc:

Vyzkoušejte další bosonohou aktivitu Jiné vnímání lesa


Zdroj fotografie: 
Foto I Drriss & Marrion / Unsplash
, Licence CC BY-NC-SA 2.0 I Některá práva vyhrazenaCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru