Sněhoví ufoni

Vymodelujte si zakulaceného ufona z jiných světů a odpalte ho na průzkum vaší zahrady.

Sněhoví ufoni
Vloženo  

Konečně venku napadl sníh, ze kterého se dají vyrábět kvalitní koule? Hurá, jdeme se ven koulovat! No jasně, jen tak se koulovat, to umí každý! My vám dáme tip na zábavu pro opravdové objevitele.

Příprava: Sníh (bez toho to nepůjde)

Jak na to: Na tuhle hru si sundáme rukavice. Uhladíme v dlaních kouli, aby byla pěkně tuhá a hladká, pak do ní zkusíme prsty vydloubat oči a pusu, případně tykadla, zkrátka vymodelujeme ufony, průzkumníky z jiné planety. Hotové ufonky pošleme na průzkum zahrady (nebo kousku přírody, kde se zrovna nacházíme). Hodíme je do všech stran, můžeme k tomu použít i drobné odpalovací zařízení (např. prkénko opřené o špalek, vidličku z klacku). Potom se za nimi rozběhneme a podíváme se, co který ufonek objevil. Prozkoumáme místo, kam dopadl. Vrátíme se zpátky k ostatním a vyprávíme si, co jsme našli, nebo společně obcházíme místa dopadu a prohlížíme si, co vyšlo najevo.

Tip: Neposedné ufony připlácněte na kmen stromu a vyzdobte jim obličeje klacíky, šiškami a dalším přírodním materiálem, který najdete v okolí.


JDĚTE VEN fakta: Děti pravidelně si hrající v zeleni hrají rozmanitější a na fantazii bohatší hry. Čím více možností přírodní prostředí a materiál ke hře nabízí, tím větší vynalézavost a kreativita se ve hře objevuje. Přečtěte si o dalších výhodách pobytu venku zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru