Chumelení

Poletující vločky v chumlu dětí možná přivolají opravdové sněžení.

Chumelení
Vloženo  

Představte si, že jste sněhová vločka v husté chumelenici. Co taková vločka zažije během své cesty z nebe na zem? A co ji čeká až roztaje? Buďte vločkou a vydejte se na let do neznáma. Čím větší chumel dětí seženete, tím je hra živější a zábavnější.

Jak na to:

Vymezíme si přiměřený prostor, na kterém se v daném počtu můžeme všichni volně pohybovat, ale zároveň tak, abychom se museli těsněji potkávat, nemohli si utéct daleko. Řekneme, že přišel veliký mrak a z něj se začal sypat sníh, my jsme sněhové vločky a pohybujeme se tady, jako když chumelí. Lehounce poletujeme sem a tam, občas se dotkneme jiné vločky, ale jen jemně, nesrážíme se, můžeme se pohladit, malilinko do sebe drcnout a letíme dál.

Po chvíli, když je vločka už unavená, „dopadne“ na zem (sedne si na bobek), v tu chvíli na ni zasvítí sluníčko a ona „roztaje“, ihned se ale promění v novou vločku, která zase padá a poletuje. Každá vločka roztává podle sebe, některá poletuje dlouho, jiná padá rychleji a roztaje vícekrát, jak kdo chce. Jediné pravidlo, které platí, je, že všichni musí být neustále v pohybu, nesmí se zastavit nebo zůstat ležet na zemi. Hrajeme, dokud nás to baví.

Možná tím přivoláme opravdové sněžení.

JDĚTE VEN fakta: Děti, které se pravidelně delší dobu pohybují venku v přírodě, jsou odolnější, méně často a kratší dobu nemocné, především méně často nachlazeny. Přečtěte si o dalších výhodách pobytu venku zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru