Rovnou za nosem

Džungle čeká za humny!

Rovnou za nosem
Vloženo  

Máte doma malé dobrodruhy, které už klasické vycházky do lesa nudí? Spíš než na poklidný rodinný výlet by chtěli vyrazit třeba na cestu džunglí? Muset přeskakovat liány a mít se na pozoru před tygrem? Jenže vy v okolí nic takového nemáte? Pravou džungli asi ne, ale místa, kde můžete zažít výzvy a dobrodružství jistě ano.

 

O čem hra je

Co takhle někdy opustit cestu a jít chvíli lesem přímo za nosem? Možná budete muset přelézat padlý kmen, prodrat se hustníkem nebo přeskakovat rozbahněný potok. Možná narazíte na kopřivy nebo dokonce na ostružinové šlahouny. A možná u toho zažijete radost z překonání překážek, důvěru v pomoc ostatních nebo si třeba všimnete zajímavých detailů, rostlin, zvířat... na které byste při chůzi po cestách vůbec nenarazili.

 

Jak na to

Pokud jste v lese (nebo jinde v přírodě) a zrovna máte dobrodružnou náladu, tak hurá na to:

Určetě si směr. Možná v okolí vidíte něco, co vás zaujalo, a chcete se tím směrem podívat. Nebo nechte rozhodnout náhodu – stačí vyhodit do vzduchu zašpičatělý klacík – kam po dopadnutí ukazuje, tam povede vaše cesta. A pak už vás čeká jen výzva: držet směr a neuhnout. Jasně, někdy to asi nepůjde, jistě si ale sami nastavíte pravidla tak, aby cesta byla bezpečná a přitom zůstala výzvou.

Je dobré udržet atmosféru spolupráce - jsme v tom všichni společně. Hra je skvělou příležitostí učit se spolupracovat, pomáhat mladším, slabším, mít ohled na ostatní.

A jak daleko jít? Můžete si nastavit časový limit, jak dlouho přímo za nosem půjdete. Většinou stačí kolem 10 minut. Až limit vyprší, je hezké cestu zakončit malou oslavou – třeba si potřást rukama, že jsme to zvládli. Nebo sebrat na památku nějakou zajímavou přírodninu, která se tu zrovna nachází. (A pak už zbývá se jen vymotat z toho hustníku, ve kterém jsme skončili :-))

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru