Dešťové graffiti

Malování zázračnou barvou, která padá z nebe.

Dešťové graffiti
Vloženo  

Malování vodou patří k aktivitám, které děti pohltí na nekonečně dlouhou dobu. Mohlo by se zdát, že to bude fungovat stejně jako vodovky, ale děti jsou při malování vodou mnohem kreativnější a mají větší odvahu experimentovat. Většinou to končí tím, že máte pomalovanou celou terasu, což ovšem vůbec nevadí, protože o úklid se vám postará sluníčko. Veliká radost je, že pomůcky vás nic nestojí. Potřebujete pouze vodu, suchý povrch a štětec. Starším a zkušenějším výtvarníkům nabídněte dešťové graffiti. Pomocí papírových šablon lze na chodníku vykouzlit znamenitá díla. 

Příprava

  • štětce, kelímek
  • velký arch papíru
  • pastelky, nůžky
  • rozprašovač na vodu
  • déšť

Jak na to

Na malování vodou neexistuje návod, vybavte děti štětcem, natočte jim vodu z kohoutku a nechejte je pracovat. Budete překvapeni jejich kreativitou. Když máte pocit, že si neví rady, ukažte jim různé způsoby "malování" jako je cákání, prskání, šplíchání, rozstřikování...Uspořádejte cákací soutěž. Kdo dokáže kapku vody poslat co nejdál? Hledejte různá místa, na která se dobře maluje. Při slunečném počasí stopujte, jak dlouho sluníčku trvá vodu z povrchu vysušit. Možností je spousta.
Dešťové graffiti si nejdříve vyzkoušejte "nasucho". Na velký arch pevnějšího papíru nakreslete jednoduché tvary, opatrně je vystřihněte nebo vyřízněte řezákem. Položte šablonu na suchý hladký povrch (betonová terasa, chodník nebo asfaltový plácek před domem), v rozích je dobré ji zatížit kameny.

Naplňte rozprašovač vodou a pusťte se do sprejování. Otestovanou šablonu pak můžete vyzkoušet za deště. Jakmile se schyluje k dešti, vyběhněte ven a položte šablonu na vybraný plácek, o sprejování se postará déšť.

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru