Zpátky do školy

Pobyt ve škole je třeba kompenzovat novými zážitky.

Zpátky do školy
Vloženo Od   Tags: učíme se venku

Do kalendáře nakráčelo září. Většina dětí se vrací do školních lavic a do školek. Začátkem školního roku ale objevování přírody nekončí. Naopak. Pobyt ve škole je třeba kompenzovat novými zážitky.
Ptáte se proč? 
No přeci, protože

Dobře, ale jak to zařídit, aby nám v tom moři povinností zbyl čas na pobyt venku? Je to jednoduché, chce to změnit priority a taky se trochu motivovat.

A proto pro vás máme několik tipů a triků jak sebe i vaše děti vytáhnout ven a užít si podzimní dny v přírodě.

Do školy a ze školy pěšky. Pokud to jen trochu jde, nevozte děti do školy autem. Desetiminutová ranní procházka prospěje vám i vašim dětem. Cestou si můžete povídat o tom, jak se příroda chystá na nové roční období. Vyberte si strom a každý den si všímejte, jak se mu barví listy a jak o ně postupně přichází. Nebojte se dát starším dětem svobodu a zodpovědnost a naučte je chodit do školy bezpečně bez doprovodu.

Máte jen půlhodiny volného času? Vyběhněte na zahradu nebo do parku, nasbírejte si barevné listy, kaštany, šípky, klacíky a přineste si kousek přírody domů.

Domácí úkoly a čtení na zahradě nebo v parku. Mezi domácími úkoly určitě najdete i takové, které se dají dělat venku u zahradního stolu nebo na procházce.

Buďte dětem příkladem. Zaklínadlo „seberte se a jděte si hrát ven“ se nemusí vždy u dětí setkat s pozitivní odezvou. Pobyt venku je prospěšný i pro vás, vyrazte ven jako první a nalákejte děti třeba zajímavou venkovní hru.

S kamarády je větší zábava. Nabídněte dětem, ať si na výlet pozvou své kamarády. Společné zážitky dělají divy. Rázem si nikdo nestěžuje, že je to daleko, do kopce a kdy už tam budeme…

Co když prší? Žádné obavy – existuje řada atraktivních her v dešti. Skákání do kaluží zabere v každém věku. 

Alice z jdeteven!cz

Tip jak se ven vybavit: S příchodem podzimních plískanic je dobré řídit se heslem " Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení". Dobře zvolené oblečení je při pobytu venku základ pohody vašich dětí a tedy i vaší pohody. Další tipy zde.

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru