Venku za každého počasí

Jak motivovat děti k pobytu venku, když se za okny honí všichni čerti?

Venku za každého počasí
Vloženo Od  


Listopad má dvě tváře. Užíváme si tu zlatou, když nás navštíví slunce a zalije zemi hřejivou silou svých paprsků. Zatracujeme tu zamračenou, když se dny krátí, přikrádá se zima, tma, vlhko a pošmourno. V takové dny nás teplo domova přitahuje jako magnet, nejraději bychom si zalezli s knížkou a čajem pod deku.

Jak motivovat děti k pobytu venku, když se za okny „honí všichni čerti“? Každopádně to vyžaduje trochu úsilí, ne vždy to jde úplně hladce, musíte totiž přesvědčit nejdříve sami sebe.

Jakmile se vám podaří nasoukat posledního vzdorujícího člena rodiny do bundy, čepice a rukavic, je vyhráno. Teď jen rychle za sebou zavřít dveře, zhluboka se nadechnout a je to. Venku to většinou funguje, děti se ponoří do her a nakonec tam zůstanou déle, než jste předpokládali. Ten báječný pocit, který se dostaví po návratu domů, vás utvrdí v tom, že chození ven má smysl. Odměnou za vynaložené úsilí jsou usměvavé červené tváře dětí i dospělých. Teď si tu knížku a teplý čaj zasloužíte!

Připravili jsme pro vás 5 rychlých tipů, které vám pomohou vytáhnout rodinu (I V LISTOPADU) ven. Seznam si vytiskněte a šup s ním třeba na vchodové dveře. Ono to půjde!

5 tipů, jak si užít VÍCE ČASU VENKU

 1. PŘIPRAVTE SE
  Trvá vám věčnost, než se celá rodina vypraví?  Když budete mít oblečení na ven připraveno hned u vchodových dveří, čas na přípravu se tím výrazně zkrátí.
 2. CHCE TO PRAVIDELNOST
  Vytvořte si návyk. V týdnu zařaďte chození ven do rozvrhu mezi ostatní kroužky. O víkendu se s dětmi domluvte, kdy se půjde ven.​
 3. VYTÁHNĚTE KAMARÁDY
  Děti v partě šlapou jako hodinky. Rázem si nikdo nestěžuje, že je to daleko, do kopce a kdy už tam budeme.
 4. MOTIVACE VZPOMÍNKAMI
  Rodinné zážitky venku se většinou nedají přenést dovnitř. Užívejte si společný čas a nezapomeňte fotit.
 5. PROČ CHODIT VEN
  Vyvětráte stres i únavu, tužíte své tělo, rozvíjíte motoriku… Prostě to funguje, chození ven nám prospívá. Dokonce je to vědecky dokázané.

Jaké jsou vaše listopadové zbraně proti zimě a tmě? Už jste si zvykli na změnu sezóny? A nebo...co vás drží doma, proč se vám nechce ven?


Tip jak se ven vybavit: Většina dětí se v přírodě hodně ušpiní. Nezoufejte. "Špinavé" aktivity pomáhají k celkovému rozvoji dětí, zapojují všechny jejich smysly a podporují kreativitu. Chci další tipy, jak se ven vybavit. Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru