Letní dobrodružství

Školní pomůcky uklizené, vypraná aktovka schne na sušáku...a co teď?

Letní dobrodružství
Vloženo Od   Tags: učíme se venku

Co si takhle střihnout pár úkolů? Nebojte se, nebudeme si hrát na školu, poposedávat na židli a počítat příklady. Úkoly z Letního dobrodružství jsou totiž

  • Jednoduché
  • Zábavné
  •  A hlavně se dají dělat všechny VENKU

Děti čeká 8 úkolů, přičemž si sami mohou zvolit pořadí a úroveň zpracování.  Úkoly lze také dávkovat postupně, tak jak se vám to hodí do prázdninového programu nebo se prostě jen inspirovat.

A jdeme na to…

NA BOSO


Hurá, zujeme si boty! Toto léto si užijeme chůze na boso. Jdeš do toho s námi?

LANDART JDĚTE VEN


O co jde?
Jednoduše řečeno jde o tvoření uměleckých děl v přírodě z přírodních materiálů. A všude nechávej naše znamení - nápis JDĚTE VEN!

HLEDÁ SE BEZVA HŘIŠTĚ


Máš své oblíbené hřiště v parku u vás ve městě? Objevili jste nové hřiště na dovolené? Víš, že hřištěm může být taky zajímavé místo v lese nebo strom na zahradě u babičky? Pošli nám svůj tip.

CESTUJEME NA VÝLET CHYTŘE


Na prázdninový výlet lze vyrazit i jinak než autem. Jeli jste vlakem, lodí, lanovkou, na kole…?  Můžeš sbírat jízdenky a na konci prázdnin vybrat dopravní prostředek, ve kterém jste si užili nejvíce legrace.

MAPA TVÉHO OKOLÍ

Staň se BADATELEM! Najdi a prozkoumej 3 rostliny, 3 stromy a 3 zvířata ve svém okolí. Na průzkum se můžeš vydat ve svém bydlišti, u babičky nebo na dovolené.  Můžeš si pak namalovat jednoduchou mapu a vyznačit na ní svá objevitelská místa.

NAJDI KUS PŘÍRODY VE MĚSTĚ


Zdroj fotografie: http://www.streetartutopia.com

Za přírodou nemusíš vždy jet do lesa nebo do hor. Zajímavé „ostrůvky“ přírody lze najít i ve městě. Zkus takové místo najít a vyfotit.

STAVBA Z PÍSKU

K létu patří písek. Bábovičky, hrady, tunely, sochy. Na pískovišti, u jezera nebo u moře, probuď v sobě sochaře.

POPRVÉ V ŽIVOTĚ JSEM…

Koupání v potoce, cestování ve vlaku, spaní ve stanu nebo jiné dobrodružství? Co si letošní prázdniny zažil/a venku poprvé v životě?

Máš splněno a chceš se pochlubit ostatním? Budeme rádi, když se s námi o své zážitky podělíš. Napište nám společně s rodiči email do TEREZY, můžete nám poslat i fotky. 

Alice z Jdeteven!czCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru