Hravý herbář s druháky na dálku

Zkuste i vy něco z Voňavé kampaně, a nejen z ní.

Hravý herbář s druháky na dálku
Vloženo Od  

Z ohlasů na Hravý herbář víme, že ho někteří učitelé používají na prvním stupni v rámci úkolů a nápadů zadávaných na dálku. Chceme se s vámi podělit o zkušenost paní učitelky Zuzany Nedorostkové ze Základní školy Polešovice.
Zkusila zadat práci na Hravém Herbáři hned v březnu. Motivovala děti i rodiče, ale ti kvůli koronaviru nechtěli moc vycházet do přírody, a navíc k tomu vyplňovat nějaké listy. Takže se jí v březnu moc nedařilo. Přesto získala několik fotek z procházky a plakát o bylinkách.

Asi každý bojoval s nově vzniklou situací. Většina rodin byla ráda, že zvládá běžné učivo do školy a práce navíc je zřejmě více zatěžovala.

V dubnu se to posunulo úplně jiným směrem. Paní učitelka nejdřív napsala všem rodičům e-mail a přiložila dubnové pracovní listy. Aktivity z Hravého herbáře začala zapojovat v „dálkových“ hodinách prvouky, protože zrovna začali probírat byliny na jaře, a tak se to krásně vše propojilo.

V dubnu se roztrhl pytel s uskutečněnými aktivitami jejích druháčků, které paní učitelku opravdu potěšily.

Začala práce dětí přidávat na jejich třídní stránky a tím se všichni pěkně zaktivovali :-).
Těší se, že motivace vydrží všem ještě i v květnu. Plánuje, že aktivity z Hravého herbáře a hravé listy bude využívat i v dalších letech přímo ve vyučování.

Není to ale jen Hravý herbář, který je možné z nabídky Jděte ven využít v dnešní výuce. Paní učitelka Martina Rečková z Týna nad Vltavou zkouší využít loňskou aktivitu Jděte ven, Výlety s Větvánky. Chtěla by Větvánky použít na "koronavirovou“ výzvu pro děti. Umístila dva větvánky na různá místa v okolí Týna nad Vltavou. Děti by měly Větvánka najít a vyfotit se s ním. Jednoho svého budou mít za úkol také vyrobit. Paní učitelce pak pošlou fotku s objeveným Větvánkem a místo, kde se ukrývá ten jejich. Dostanou na to týden času. Jsme zvědaví, jak to dopadne, a doufáme, že dostaneme nějaké fotky a zprávu, zda měli Větvánci u dětí úspěch.

Pokud máte i vy zkušenosti s využitím aktivit z Jděte ven ve výuce, budeme moc rádi za sdílení. Inspirace není nikdy dost!

 

 

 

 

 Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru