Aplikace Na ovoce

Mapujte a objevujte přírodního bohatství, volně rostoucí ovocné stromy, keře a byliny

Aplikace Na ovoce
Vloženo Od  

Iniciativa Na ovoce spouští novou aplikaci, která umožní vyhledávat a zadávat do otevřené mapy ovocné stromy ve volné krajině. Aplikace, která vznikla díky penězům z veřejné sbírky, doplní podobně zaměřený web spuštěný před rokem.

Aplikace je pro nás dalším důležitým krokem, jak upozorňovat na osiřelé bohatství naší krajiny. Našim podporovatelům tak plníme slib, který jsme jim dali během veřejné sbírky. Věříme, že počet uživatelů a množství značek také naroste”, říká zakladatelka Na ovoce Kateřina Kubánková.

Vývoj aplikace "Na ovoce" umožnili dobrovolní dárci v rámci crowdfundingové sbírky na serveru HitHit. Aplikace funguje pro operační systémy iOS a Android.

V současnosti je na webu www.na‐ovoce.cz registrovaných přibližně tisíc uživatelů, takzvaných sběračů. Dohromady do mapy zanesli téměř deset tisíc značek ‐ záznamů o výskytu ovocných stromů, keřů či bylin. Každý sběrač se svou registrací zavazuje plnit etický kodex sběrače zveřejněný na webu. Nově je možné do mapy vkládat také fotky stromů.

Spolek Na ovoce si klade za cíl pomocí moderních technologií a komunikačních prostředků obnovit zájem o ovocné stromy a sady v krajině. Vedle správy opendatové mapy organizuje volnočasové aktivity pro veřejnost ‐ odborné přednášky, vycházky do starých sadů, ovocné slavnosti či dílny o zpracování ovoce. V následujících letech se v srdci Českého Středohoří chystá ve spolupráci se soukromým zemědělcem Danielem Pitkem, firmou F.H. Prager, vyrábějící cidry a mošty, a ovocnářskými odborníky realizovat genofondový sad celonárodního významu. Projekt je ve fázi zrodu.

Aplikaci stahujte zdeCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru