Stínové sochy

Postavte si svého kouzelného koně, zjeví se vám ve stínu.

Stínové sochy
Vloženo  

Mít tak svého koně, mohl by se pást před domem, na zahradě. To tak ve snu! Nebo ve stínu. Postavte si svého kouzelného koně, který se vám zjeví jen, když zasvítí slunce.

Příprava

  • křídy
  • klacky, větvě
  • hračky z pískoviště
  • různé zahradnické potřeby (např. kbelík, hrábě, koště, konev)
  • zahradní nábytek ( např. lavička, židle, stůl)

Jak na to

Pro výrobu stínových soch si vyberte slunečný den. Vyhledejte místo s hladkým povrchem, dobře funguje terasa, dlážděný chodník, asfaltový plácek před domem nebo v parku. 

STÍNOVÉ OBLIČEJE

Nejdříve si zahrajte jednoduchou hru s vlastním stínem. Křídou namalujte na zem různé výrazy obličeje a pak vyzkoušejte svůj obličej ve stínu rozesmát nebo rozplakat. 

STÍNOVÉ KOSTÝMY

Stačí obtáhnout stín celé postavy a domalovat kostým. Rázem bude zem plná baletek, superhrdinů a pohádkových postav.

STÍNOVÉ SOCHY

Velkou zábavu si užijete s rekvizitami. Vezměte si na pomoc např. lavičku, kbelík, konev, hrábě a další zahradnické náčiní. Pokuste se sestavit ve stínu třeba koně nebo jiné oblíbené zvíře. Hotovou stínovou sochu můžete obkreslit křídou na zem a nezapomeňte si ji vyfotit do deníku.


 

JDĚTE VEN fakta: Rozvoj kreativity u dětí zajisté souvisí především s vhodnými činnostmi, které kreativní přístup podporují, a tedy i s výbavou a schopnostmi jejich průvodce. Přečtěte si o dalších výhodách pobytu venku zde.Co dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru