Ledové bábovičky

Naplňte formičky místo písku ledem!

Ledové bábovičky
Vloženo  

Venku mrzne? Pískoviště je zasněžené, zmrzlé a nejdou dělat bábovičky? Co takhle vzít oblíbené formičky a zkusit je naplnit místo písku ledem?

Co budeme potřebovat:

  • formičky na bábovičky

  • nebo pokud máte doma silikonové formičky na pečení, tak ty budou fungovat ještě lépe

  • potravinářské barvivo

  • petlahve s vodou

  • termoska s horkou vodou

Jak na to:

Formičky na bábovičky doma trochu vypláchneme, aby v nich nebyly nánosy písku. Do petlahví nasypeme potravinářské barvivo (do velké petky stačí třetina nebo polovina pytlíčku) a naplníme je vodou.

Venku formičky vyskládáme tak, aby ležely pěkně rovně. Opatrně do nich nalijeme obarvenou vodu, pod okrajem necháme pár milimetrů místa (led má větší objem než voda). Necháme zamrznout, např. přes noc (případně 24 hodin by měla být téměř jistota, samozřejmě záleží, jak moc mrzne).

A teď hurá vyklepávat. Není to bohužel tak jednoduché, jak by se mohlo zdát - led ve většině formiček pevně drží a boucháním se spíš rozláme. Pomůžeme si ale drobným trikem: formičku před vyklepnutím polijeme horkou vodou z termosky. Pak led již půjde dobře vyndat. Litrová termoska nám hravě vystačila na vyklepnutí cca 10-15 báboviček. Samozřejmě čím teplejší voda je, tím menší množství je jí potřeba. Pozor ale na bezpečnost, vyloženě vařící vodu raději nedoporučujeme.

Pokud máte doma malé stavitele, doporučujeme vzít i pár plastových krabiček a kelímků - vznikne z nich bezva ledová stavebnice.
Viz https://jdeteven.cz/games/cz/ledova-stavebniceCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru