Škola v přírodě

Jak lze pracovat 120 hodin bez Wi-fi a bez signálu

Škola v přírodě
Vloženo Od   Tags: akce

Červen je měsícem škol v přírodě a může se vám přihodit, že tam ocitnete v roli žáka i jako dospělí.

Nevěříte? Alici a Honzovi z JDĚTE VEN se to podařilo.

Společně se zástupci dálších devíti projektů jsme se účastnili pětidenního akceleračního programu #‎třidvajedna dílna Nadace Karla Janečka. Místo pobytu Obecná škola ve Svatém Janu pod skalou.

Svatý Jan pdo Skalou je magické místo, takřka na konci světa, v přírodní rezervaci Karlštejn, necelých 20 km od Prahy. Jestli se potřebujete odříznout od okolního světa a nerušeně se věnovat své práci, obklopeni krásnou přírodou, je to ta pravá destinace. Jo a není tam skoro žádný signál, takže vám opravdu nic jiného nezbývá než se plně soustředit na offline úkoly. Dopravit se tam můžete různými způsoby. My jsme zůstali věrni "jděte ven" stylu. Honza přijel na kole a Alice zvolila kombinaci vlak do Srbska a pětikilometrová pěší tůra.

Po úvodním rozkoukání jsme se vrhli do velmi intenzivní práce. Pět dní jsme řešili náš projekt a nápady na jeho další rozvoj směrem k finanční soběstačnosti. Prošli jsme si několika workshopy, pod vedením velmi kvalitních a zkušených lektorů. Prakticky jsme si vyzkoušeli modelování byznysu, prototypování produktů, ověřování s cílovými zákazníky a finanční plánování. Dostali jsme také příležitost projekt konzultovat s mentory z byznysu, akademické i neziskové sféry. Převyprávět naše projekty do příběhu nám pomáhal vypravěč Martin Hak. Říká se tomu storytelling a Martinova pralesní pohádka nás bude provázet ještě dlouho. V mezičase jsme se potkávali s ostatními účastníky dílny, třeba při čištění hlavy běháním, cestou ke křížku na Svatojanské skále nebo při návštěvě Kostel sv. Jana Křtitele a jeskyně sv. Ivana.

Odjeli jsme nabití energií a hlavou naplněnou informacemi až po okraj. Teď je míč na naší straně. Pilně makáme na tom, abychom vám s JDĚTE VEN již brzy nabídli další zajímavé ZÁŽITKY venku. Detaily si zatím necháváme pod pokličkou.

Velký dík posíláme do Nadace Karla Janečka, která nám umožnila být součástí tak jedinečného a inspirativního projektu, jakým #‎třidvajedna dílna je! Děkujeme také, celému realizačnímu týmu, mentorům a lektorům, za jejich ochotu se nám věnovat a sdílet s námi jejich příběhy a zkušenosti nad rámec veškerého očekávání.

Zajímají vás další projekty, které se dílny účastnily?

Alice Jirásková a Jan Froněk, JDĚTE VENCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru