Jděte ven i o prázdninách

Dobrodružné a hravé výzvy na prázdninové výpravy

Jděte ven i o prázdninách
Vloženo Od  

Pokud hledáte program na celodenní dobrodružnou výpravu, tak jste tady správně. 
Tipy Ály Kohoutové LESA VE ŠKOLE) vám budou stačit možná i na celý víkend.

Začněte pěkný letní den snídaní v trávě nebo lépe na stromě.

Nejste zrovna typ na ranní vstávání a snídaně, udělejte si PIKNIK a posvačte odpoledne na výletě v trávě, na louce nebo pod korunami stromů. Zkuste se přitom rozhlédnout, co vám k "jídlu" nabízí příroda. VYTVOŘTE SI Z PŘÍRODNIN TALÍŘ vašeho oblíbeného jídla např. vepřo-knedlo-zelo z kusů kůry, několika lístků kulatého jitrocelu a natrhaných stébel trávy. Schválně kolik jídel společně s přírodou uvaříte?

Když potkáte na výletě řeku, zkuste ji překonat nějakým neobvyklým způsobem a nehledat v blízkosti LÁVKU, MŮSTEK nebo MOST, který by vám pomohl z jedné strany na druhou.

Jdete přírodou a nemáte se zrovna čím kochat - žádné výhledy do krajiny nebo vám ostatní turisti šlapou na paty? Zkuste na chvíli vnímat jinak...otevřete oči dokořán a zkuste najít
...co nejvíce nejrozličnějších tvarů listů, které příroda nabízí
...co nejvíce odstínů zelené barvy v přírodninách
...co nejvíce barev, které během výletu potkáte
Barevné a tvarově rozličné přírodniny střádejte cestou do kapsy a při společném zastavení si je prohlédněte. Odstíny barev můžete všemožně řadit od nejsvětlejšího k nejtmavšímu nebo od nejobvyklejšího k obyčejnému... KOLIK BAREV A TVARŮ VÁM PŘÍRODA NABÍDLA?

Kempujte s dětmi na tábořišti a chcete jim ukázat trochu z trampského života? Zapoměňte při rozdělávání ohně na sirky, pořiďte si za pár korun křesadlo a zkuste jím společně rozdělat vzácný oheň!

Potkali jste na výletě zajímavé místo, ohromil vás krásný výhled do krajiny? Zapojte se do projektu 100 houpaček pro krajinu. Naistalujte do krajiny houpačku, ať se výhledem mohou kolemjdoucí také pokochat. Houpačky v krajině a další info o projektu najdete na www.naoraji.cz/houpackyCo dělat s dětmi venku?

Odebírejte pravidelnou dávku divočin a nápadů.

Přihlásit k odběru